3060 V2 OC Intel Core i3 12100F'e zarar verir mi?

Emirhan çekin

Centipat
Daha fazla  
Ben İtopya'dan hazır kasa aldım içinde;
Intel Core i3 12100F.
ASUS RTX 3060 V2 OC Edition.
16 GB RAM 3600 megahertz.
Rempage kasa ve 600 watt 80 Plus bronz güç kaynağı.
ASUS Prime H610M-K D4 anakart.
Var Ekran kartı ortalama %40 dar boaz yapıyor.
Arakadaşlarım işlemci yüzünde ekran kartı ve anakarat bozulabilir dediler böyle bir şey gerçekileşebilir mi?
O yüzden Intel Core i5 12400F almayi düsünüyorum sizce yapmalı mıyım? Anakartıma i5 uyumlu mu böyle bir şeye gerek var mı?

Son düzenleme:
Intel Core i3 12100F.
Var ortalama %40 dar boaz yapıyor.
Arakadaşlarım işlemci yüzünde ekran kartı ve anakarat bozulabilir dediler böyle bir şey gerçekileşebilir mi?
O yüzden Intel Core i5 12400F almayi düsünüyorum sizce yapmalı mıyım? Anakartıma i5 uyumlu mu böyle bir şeye gerek var mı?
Hocam PSU sıkıntı sadece sizin sisteminizde. Darboğaz olmaz diye düşünüyorum 12100F ve 3060"da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşların seninle dalga geçmek için böyle bir şey söylemiş. Darboğaz olacaktır (1080p) bir miktar evet o işlemci ile ama darboğaz olması bir şeye zarar vermez, sadece ekran kartından tam performans alamazsın, anakart konudan tamamen bağımsız.

Intel Core i3 12100F.
Var ortalama %40 dar boaz yapıyor.

Sizi yönlendiren arkadaşlar yanlış yönlendirmiş ben de 3060 ve i3 12000F kullanıyorum ancak darboğaz yok yani ekran kartı ve işlemci birbirini rahatça besliyor anakart vesaire bozulmaz darboğazda.
Ancak dediğim gibi darboğaz yaşamazsınız.
Ayrıca RAM için 3600 MHz yazmışsınız ama Intel DDR 4 RAM'lerde 3200 MHz'e kadar destekliyor bilginize.

Hiç canını sıkma öyle bir arıza durumu olmaz. Şaka yapmış zannedersem sana. İşlemcin yeni nesil iyi bir işlemci. Anakartın güzel 12400f uyumlu ama gerek yok yükseltme yapmana. Ekran kartın da işlemcine uyumlu güncel bir model. Güle güle kullan.

Sizi yönlendiren arkadaşlar yanlış yönlendirmiş ben de 3060 ve i3 12000F kullanıyorum ancak darboğaz yok yani ekran kartı ve işlemci birbirini rahatça besliyor anakart vesaire bozulmaz darboğazda.
Ancak dediğim gibi darboğaz yaşamazsınız.
Ayrıca RAM için 3600 MHz yazmışsınız ama Intel DDR 4 RAM'lerde 3200 MHz'e kadar destekliyor bilginize.

Intel DDR4 RAM'lerde 3200 MHz'e kadar desteklemiyor bu yanlış bilgi. RAM'iniz ve anakartınız müsait oldukça daha fazla MHz de kullanabilirsiniz.

Nasıl bir darboğaz olabilir bu ikilide Allah aşkına arkadaşlar? CS:GO, Valorant gibi oyunlarda ekran kartı kullanımı %50-60 seyrediyor diye buna darboğaz mı diyorsunuz? Gayet güzel ikili, 1080P'de de darboğaz da olmaz kolay kolay. Hiç kafana takma problem olmadan kullanabilirsin.

Intel DDR4 RAM'lerde 3200 MHz'e kadar desteklemiyor bu yanlış bilgi. RAM'iniz ve anakartınız müsait oldukça daha fazla MHz de kullanabilirsiniz.

DDR 4 de 3200 MHz'ye kadar 3200 MHz üstü takılabilir ancak işlemci 3200 MHz de sabit bırakır
DDR 5 ise 4800 MHz'ye kadar destekliyor anakart müsait oldukça dediğiniz kavram yanlış aşağıya bırakıyorum linkini bellek hızlarına bakabilirsiniz.

Intel Core i3 12100F.
Var Ekran kartı ortalama %40 dar boaz yapıyor.
Sistemi ne zaman aldınız bilmiyorum ama imkanınız var ise iade edin çom kazık geldi bana.
Hayır darboğaz yapmaz iyi sallamışlar.

Intel Core i3 12100F.
Var ekran kartı ortalama %40 dar boaz yapıyor.

Intel Core i3-12100F gayet güçlü tekli çekirdek performansına sahip bir işlemci darboğaz düşündüğünüz kadar olmaz iki grafik ayarını yükseltin dengeli çalışacaktır overclock yapmanıza gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı