3060Ti vs RX 6700 XT

RX 6700 XT tercih edilmelidir diye düşünüyorum, bir kere 3060 TI ile RX 6700 XT rakip kartlar değil, RX 6700 XT'nin rakibi RTX 3070'dir, zamanla güncellemelerle RT işini çözerler diye düşünüyorum, AMD, DLSS'e rakip olarak FidelityFX CAS ile uğraşıyor. Hem 1440p çözünürlükte artık 7-8GB VRAM kullanımları zorlanıyor, RX 6700 XT daha ileriye dönük olacaktır.

Minecraft düzenleyerek yazdım.

Bazı sahnelerde fark yapıyor evet, ancak şuraya bakın ne kadar fark var? Ben 30-40FPS düşürecek bir fark göremiyorum.
Eki Görüntüle 905936
30-40 FPS düşürmüyor. DLSS'i açarsanız 10 FPS kaybı yaşıyorsunuz, yani 2070S ile ben bu kadar yaşıyorum.

Ben kendi tercihimi söylüyorum, 80 dolar fark var ki bu Türkiye'de vergilerle 800-1000 lira fark demek. Ben olsam 3060 Ti alırdım.

AMD kullanmayanlar WattMan var diyor. Ben 1 yıldır hiç WattMan vs. sürücü hatası yaşamadım. Artık sürücü sıkıntısı %100 hikaye. Arada FreeSync sorunu oluyor o da o kadar önemli değil.

Adamlar RT konusunda da yeni daha. SAM getirdiler. Gayet güzel çalışıyor. NVIDIA sempatizanlığı yapmaya gerek yok.

@kirknewsted 3060 Ti RX 6700 XT rakibi değil tabii ki. Onda hem fikiriz. Şahsen 80 dolar fazla verip daha DLSS diye bir teknoloji çıkarmamış ve RT performansı daha düşük bir karta fazladan para vermem. 6700 XT’ye bütçem yetiyorsa 30 dolar daha katar 3070 alırım. 80 dolar verip daha RT performansından ve DLSS’den vazgeçmem. AMD FSR’yi NVIDIA kadar başarılı yaparsa ve 3070’i kas gücünde geçerse o zaman düşünülebilir. Aksi takdirde 30 dolar verip daha iyi bir RT performansı ve kendini kanıtlamış olan bir teknolojiyi barındıran bir kartı almak şahsen daha mantıklı.

Bu arada driver sorunu AMD kartlarda azaldı. Uzun bir süredir RX 5700 XT gibi bir kartla bile sorun yaşayıp konu açan görmedim.

@kirknewsted 3060 Ti RX 6700 XT rakibi değil tabii ki. Onda hemfikiriz. Şahsen 80 dolar fazla verip daha DLSS diye bir teknoloji çıkarmamış ve RT performansı daha düşük bir karta fazladan para vermem. 6700 XT'ye bütçem yetiyorsa 30 dolar daha katar 3070 alırım. 80 dolar verip daha RT performansından ve DLSS'den vazgeçmem. AMD FSR'yi NVIDIA kadar başarılı yaparsa ve 3070'i kas gücünde geçerse o zaman düşünülebilir. Aksi takdirde 30 dolar verip daha iyi bir RT performansı ve kendini kanıtlamış olan bir teknoloji almak şahsen daha mantıklı.

Dostum ne diyorum sana, RX 6800 XT İle Smart acces Memory özelliğiyle RTX 3090 ile aynı FPS alıyorum bütün oyunlarda.

@kirknewsted 3060 Ti RX 6700 XT rakibi değil tabii ki. Onda hem fikiriz. Şahsen 80 dolar fazla verip daha DLSS diye bir teknoloji çıkarmamış ve RT performansı daha düşük bir karta fazladan para vermem. 6700 XT’ye bütçem yetiyorsa 30 dolar daha katar 3070 alırım. 80 dolar verip daha RT performansından ve DLSS’den vazgeçmem. AMD FSR’yi NVIDIA kadar başarılı yaparsa ve 3070’i kas gücünde geçerse o zaman düşünülebilir. Aksi takdirde 30 dolar verip daha iyi bir RT performansı ve kendini kanıtlamış olan bir teknoloji almak şahsen daha mantıklı.
Orada iş kişisele kalıyor işte, ben 30 dolar gidip 3070'e vermem 6800 olsa veririm.
O 30 dolarla anakartımı yükseltirim, çünkü benim RT ile işim yok canım isterse zaten 6000 serisinde de var açar oynarım.

Ben RT'siz oyun oynamam RT bağımlısıyım diyen şimdilik gitsin Nvidia alsın kafasına silah dayayıp AMD al diyecek halim yok.
Dostum ne diyorum sana, RX 6800 XT İle Smart acces Memory özelliğiyle RTX 3090 ile aynı FPS alıyorum bütün oyunlarda.
RT'den bahsediyor onlar.

@kirknewsted 3060 Ti RX 6700 XT rakibi değil tabii ki. Onda hem fikiriz. Şahsen 80 dolar fazla verip daha DLSS diye bir teknoloji çıkarmamış ve RT performansı daha düşük bir karta fazladan para vermem. 6700 XT’ye bütçem yetiyorsa 30 dolar daha katar 3070 alırım. 80 dolar verip daha RT performansından ve DLSS’den vazgeçmem. AMD FSR’yi NVIDIA kadar başarılı yaparsa ve 3070’i kas gücünde geçerse o zaman düşünülebilir. Aksi takdirde 30 dolar verip daha iyi bir RT performansı ve kendini kanıtlamış olan bir teknolojiyi barındıran bir kartı almak şahsen daha mantıklı.
FidelityFX CAS teknolojisi geliştiriyorlar zaten, şu an Death Stranding'de mevcut, Youtube'dan bakabilirsiniz. Zamanla RT performansı NVIDIA'ya yakınlaşacaktır. RTX 3070 8GB iken RX 6700 XT 12GB ve 20 dolar daha ucuz.

Orada iş kişisele kalıyor işte, ben 30 dolar gidip 3070'e vermem 6800 olsa veririm.
O 30 dolarla anakartımı yükseltirim, çünkü benim RT ile işim yok canım isterse zaten 6000 serisinde de var açar oynarım.

Ben RT'siz oyun oynamam RT bağımlısıyım diyen şimdilik gitsin NVIDIA alsın kafasına silah dayayıp AMD al diyecek halim yok.

RT'den bahsediyor onlar.

Aradaki fiyat farkını anlatmaya çalışıyorum.

Geri
Yukarı