3060Ti vs RX 6700 XT

@WaIter White @iyimisinDAYI Sizlere 1440p çözünürlükte VRAM yetersizliğiyle iyi eğlenceler, 1080p çözünürlükte RT yaparsınız artık. FidelityFX CAS diyorum hala tutturmuş, RT + DLSS.
NVIDIA kart almayacam ki. NVIDIA veya AMD umurumda bile değil. RT performansında daha iyi olan taraf amaçlarıma daha uygun. Hâlâ niye gereksiz uzatıyorsunuz?

Yahu ne daha kararlı yazılı mı? Şu an AMD 6000 serisi yazılım kararlılığında NVIDIA'dan daha iyi neredeyse?

Atarlı çıkış neden sorabilir miyim?

Ben düzgünce kendi fikrimi belirtmişim zoruna giden bir kısım var mı? Sana bir laf atmışım mı? Ne boşa laf dalaşına girmeye çalışıyorsun?

NVIDIA'nın yazılımlarını daha kararlı olduğunu düşünüyorum AMD'ye göre. AMD'de bir sürü WattMan hatası yaşandı yalan mı bu? Sana burada batan bir kısım var mı peki?

Anlamıyorum ya zaten orada 6700XT'de seçebileceğimi açıklamışım yazılım arayüzünün daha fazla hoşuma gittiğini belirtmişim gören sanacak konunun başından beri NVIDIA alır tek geçer demişim.

Benim yapacağım iş belli oyun oynayacağım ve olası FPS düşüşlerini takılmaları donmalı istemiyorum açıp DLSS keyfime baka baka oynarım.

Kişisel fikre bile laf atıyorsunuz ya... Diyecek bir şey bulamıyorum açıkçası.

6700XT. RT benim için hiçbir anlam ifade etmiyor. Yıllarca normal şekilde oynadım, hala oynarım. 3060Ti'ın DLSS artısı var sadece. AMD yakında benzer bir teknoloji getirecektir zaten.

Atarlı çıkış neden sorabilir miyim?

Ben düzgünce kendi fikrimi belirtmişim zoruna giden bir kısım var mı? Sana bir laf atmışım mı? Ne boşa laf dalaşına girmeye çalışıyorsun?

NVIDIA'nın yazılımlarını daha kararlı olduğunu düşünüyorum AMD'ye göre. AMD'de bir sürü WattMan hatası yaşandı yalan mı bu? Sana burada batan bir kısım var mı peki?

Anlamıyorum ya zaten orada 6700XT'de seçebileceğimi açıklamışım yazılım arayüzünün daha fazla hoşuma gittiğini belirtmişim gören sanacak konunun başından beri NVIDIA alır tek geçer demişim.

Benim yapacağım iş belli oyun oynayacağım ve olası FPS düşüşlerini takılmaları donmalı istemiyorum açıp DLSS keyfime baka baka oynarım.

Kişisel fikre bile laf atıyorsunuz ya... Diyecek bir şey bulamıyorum açıkçası.
Bakın AMD'de yaşan"dı" kendiniz diyorsunuz, daha yok öyle bir şey.
Benim atarlı çıkışımın sebebi AMD sanki hala sorunluymuş gibi davranmanız.

Ya gözünü seveyim FidelityFX CAS nedir araştır.
Kart almayacağım diyorum. Kaç defa daha söylesem anlayacaksınız? DLSS gibi bir teknoloji çıkarsın. UMURUMDA BİLE DEĞİL. Konsol alacağım zaten. Sadece AMAÇLARIMA göre NVIDIA kart almayı daha mantıklı buldum ki ALMAYACAĞIM. Saf güç tarafında AMD’nin mantıklı olduğunu, RT istemeyen biri için daha bir seçim olduğunu, DLSS gibi bir teknoloji çıkaracaklarını biliyorum. Hâlâ git araştır diyor bana.

Neyse, uğraşmama değmez. Kendimi anlatmak için daha fazla çaba sarf etmeyeceğim. @kirknewsted hariç düzgünce tartışan birileri yok. Amaçlara bakmadan “AMD daha iyi” diyen iflah olmaz fanboylarsınız.

Son düzenleme:
İkisi rakip olsa da 6700 XT 3060Ti'ı çoğu oyunda geçip 3070 ile kapışıyor. Sizce hangisini almak daha mantıklı? Bence 3060Ti çünkü beraberinde RayTracing ve DLSS gibi teknolojiler geliyor. Siz ne düşünüyorsunuz?
RTX var diye 3060ti almak mantıklı değil hoş bende 3060ti al derim bu durumda nedeni driverlerı ama RTX destekleyen oyun sayısı ŞİMDİLİK çok az gelecekte artıcaktır kesinlikle ama ne zaman belli değil.

Geri
Yukarı