3070 ekran kartı için sistem önerisi

Bütçe
7500

2 adet satın alın daha performanslı olur.

@Avcioglu06

Peki bu Ram iyi mi? Bundan iki tane alsam nasıl olur?

Güzelmiş 3600 MHz olması iyi alacaksan 2 tane al 2 tane almayacaksan boş ver sistem mistem toplama.

Güzel olmuş ama bu RAM daha iyi olur diye düşünüyorum:

@William Butcher

Pardon bunu çift kanal sandım. :D

Bu daha iyi olur:

2 adet satın alın daha performanslı olur.

@hidayet eker
Pek fark etmeyecek hocam bence, ikisinden de çok yüksek ihtimalle Samsung C-die çıkacak. Ucuz olanı alması daha iyi olur.

Hatta benim aldığım GSkill RAM'den de genellikle Samsung C-Die çıkıyordu fakat bana Hynix D-Die denk geldi. Şans işi ama çoğunlukla Samsung C-Die çıkıyor.

Bahsi geçen ve 3600 MHz olup fiyatı 100 TL civarı düştüğü için önerdiğim RAM bu:

Peki bu Ram iyi mi ? Bundan iki tane alsam nasıl olur ?
İyidir hocam, alabilirsiniz. Bulamamıştım az önce, iki tane alırsanız daha iyi olur.

Pek fark etmeyecek hocam bence, ikisinden de çok yüksek ihtimalle Samsung C-die çıkacak. Ucuz olanı alması daha iyi olur.

Hatta benim aldığım GSkill RAM'den de genellikle Samsung C-Die çıkıyordu fakat bana Hynix D-Die denk geldi. Şans işi ama çoğunlukla Samsung C-Die çıkıyor.

Bahsi geçen ve 3600 MHz olup fiyatı 100 TL civarı düştüğü için önerdiğim RAM bu:

İyidir hocam, alabilirsiniz. Bulamamıştım az önce, iki tane alırsanız daha iyi olur.
Öneri için teşekkürler hocam.Cl 17 olduğu için linkini attığım ramlerden iki tane alıcam.

Öneri için teşekkürler hocam.Cl 17 olduğu için linkini attığım ramlerden iki tane alıcam.
RAM'i alıp sistemi çalıştırdıktan sonra BIOS'a girip Gear Down Mode ayarını disabled yapmanızı öneririm, ayarı kapatmazsanız CL18 olarak çalışır.

Bir de gelince Thaiphoon Burner ile RAM çipinize bakabilir misiniz? Merak ettim ne geleceğini :)

7700TL tutuyor böyle bir sistem toplanabilir.
Hocam bu Kasa nasıl ?

RAM'i alıp sistemi çalıştırdıktan sonra BIOS'a girip Gear Down Mode ayarını disabled yapmanızı öneririm, ayarı kapatmazsanız CL18 olarak çalışır.

Bir de gelince Thaiphoon Burner ile RAM çipinize bakabilir misiniz? Merak ettim ne geleceğini :)

Tamamdır hocam,sistemi topladığımda sizi etiketler sonucu paylaşırım.

Sistemi topladım sonunda
Ekran Kartı:Asus Ruf Gaming 3070 OC
AnakartİAsus Tuf Gaming B550 Plus Wifi II
İşlemci:Ryzen 5 5600
Psu:NZXT C650
Ram:Kingston Fury Beast KF436C17BB/8 8
SSD:Kioxia Exceria G2 LRC20Z001TG8 M.2
Kasa:Zalman i3 Mesh
Gametech Freezer 2.4 Cpu Fan
Arctic MX-4 Termal Macun
Asus Tuf Gaming VG249Q1A

@William Butcher
Thaiphoon Burner sonuçları istemiştiniz hocam.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2023-01-21 225829.png
    Ek Açıklama 2023-01-21 225829.png
    56,4 KB · Görüntüleme: 20
Sistemi topladım sonunda
Ekran Kartı:Asus Ruf Gaming 3070 OC
AnakartİAsus Tuf Gaming B550 Plus Wifi II
İşlemci:Ryzen 5 5600
Psu:NZXT C650
Ram:Kingston Fury Beast KF436C17BB/8 8
SSD:Kioxia Exceria G2 LRC20Z001TG8 M.2
Kasa:Zalman i3 Mesh
Gametech Freezer 2.4 Cpu Fan
Arctic MX-4 Termal Macun
Asus Tuf Gaming VG249Q1A

@William Butcher
Thaiphoon Burner sonuçları istemiştiniz hocam.
Bende de bu çipler var. :)

4133MHz CL18 zorlamıştım ama sonra yapma isteğim geçince bıraktım. Siz muhtemelen 5600 ile en fazla 3800 yapabilirsiniz, daha üstüne de çıkar ama gecikmeler aşırı artar. İşlemcinin bellek kontrolcüsüyle alakalı bir durum. Şu an 3600MHz CL16 kullanıyorum.

@BerkayZ87 Hocam bu arada yukarıdaki fotoğrafta "downbin" ne demek?

Geri
Yukarı