3070 ekran kartına AMD 3D destekli işlemci önerisi

Bütçe
15000

catwn

Femtopat
Daha fazla  
İyi akşamlar arkadaşlar. Bugün ASUS TUF RTX 3070 ekran kartı aldım. Online FPS oyunları oynuyorum. Sıfırdan sistem dizeceğim ve şu an işlemciye karar vermem lazım. Hazır almışken 3D teknoloji destekli güncel işlemcilerden alayım diyorum. Örneğin Ryzen 7 7800x3D nasıl olur? Ekran kartına göre daha iyi olduğu için performansta bir sıkıntı yaşar mıyım?

O işlemci o ekran kartının rahatlıkla besler. Hatta tavsiyem 5800X3D almanız. Fazla ödemeye değer mi bilemem.

Sistem toplamadan hiç anlamıyorum araştırdığım kadarı ile birşeyler öğrendim sadece. İşlemcinin ekran kartına göre daha iyi olması sorun olmaz yani değil mi? Darboğaz denen şey tam tersi durumda mı oluyor?

Bende 3070 Ti vardı şöyle düşündüm, alalı 1 hafta oldu almışken en iyisini alıp ileride RTX 4080'e yükseltirim dedim ve 7950x3D aldım. Ama şimdi keşke 7800x3D alsaymışım diyorum çünkü gerek yokmuş.

Değmez, 5800x3D kat be kat daha uygun ve hesaplı olacaktır. 3070 İçin o kadar zorlamanın manası yok.
İleride işlemci durur sadece ekran kartını yenilerim diye düşündüm. O yüzden bari 1 tanesini sağlam birşey alayım diyorum.

Bende 3070 Ti vardı şöyle düşündüm, alalı 1 hafta oldu almışken en iyisini alıp ileride RTX 4080'e yükseltirim dedim ve 7950x3D aldım. Ama şimdi keşke 7800x3D alsaymışım diyorum çünkü gerek yokmuş.
Ben de aynı mantıkla hareket ediyorum ileride ekran kartını yükseltirim diye bari işlemciyi iyi alayım dedim. 7800x3d ile 3070 uyum olarak bir sıkıntı çıkarmaz ise bu işlemciyi alacağım. Ne dersiniz?

İleride işlemci durur sadece ekran kartını yenilerim diye düşündüm. O yüzden bari 1 tanesini sağlam birşey alayım diyorum.

Ben de aynı mantıkla hareket ediyorum ileride ekran kartını yükseltirim diye bari işlemciyi iyi alayım dedim. 7800x3d ile 3070 uyum olarak bir sıkıntı çıkarmaz ise bu işlemciyi alacağım. Ne dersiniz?
Bence alınabilir DDR5'e adım atmış olursun. Yeni nesil her zaman iyidir.

13800TL'ye buldum 7800x3D işlemci.

Onun daha anakartı var RAM'leri var PSU var kasası var SSD var bunları da ekleyince en az 10k daha çıkıyor.
Söyle bir şey yapabilirsiniz işlemci olarak 7500F kullanırsınız yaklaşık 6K fiyatı. Kalan para ile iyi bir sistem kurabilirsiniz. Daha sonra bütçe olunca 7800x3D geçebilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı