3070 hem fazla tüketip hem az kazıyor

Flapers

Kilopat
1644232881136.png

Tıpa tıp aynı iki kart biri hem az kazıp hem fazla tüketiyor neden?

Güç bağlantılarından kaynaklı olabilir. Nasıl besliyorsunuz her 2 kartı ve riseri?
Bir tanesi farkli PSU’dan besliyorum. Riser icin direkt olarak fazla tuketim yapanda PSU’dan 6 pin kablosuyla digerinde ise coklayici ile.
HiveOS'da nasıl oluyor bilmiyorum ama driverlar aynı driver mı ?
Evet ikiside ayni ve guncel driverlar.

Ekran kartları aynı olsa bile üretimden kaynaklı farklılıklar olabiliyor. Verimsiz olan kart için farklı ayarlar deneyebilirsiniz.

Aynı 2 kart dahi olsa farklı ayarları verebiliyorlar. Bu gayet normal. Bu arada sıcaklıklarınız gereksiz düşük. Fan değerlerini kısabilirsiniz. Gereksiz fan ömründen yer. VRAM ler 70 i geçmeyecek şekilde olabilir 50 lerde geziyorlar.

+ olarak 3070 ile 3060Ti dan az hash almanız da ayrı garip. O kadar kısmanıza gerek var mıydı PL yi.

Aynı 2 kart dahi olsa farklı ayarları verebiliyorlar. Bu gayet normal. Bu arada sıcaklıklarınız gereksiz düşük. Fan değerlerini kısabilirsiniz. Gereksiz fan ömründen yer. VRAM ler 70 i geçmeyecek şekilde olabilir 50 lerde geziyorlar.

+ olarak 3070 ile 3060Ti dan az hash almanız da ayrı garip. O kadar kısmanıza gerek var mıydı PL yi.
1644324811901.png

Şuan ki ayarlarım bu şekilde. Fanları oda sıcaklığı yükseldiği için arttırmıştım. 55 derece civarında çalışması gerek diye biliyorum ama alttaki mi 55 üstteki mi ondan emin değilim. PL değerlerinde de kısmıyorum. Üstteki 3070 130W ile aynı kazıyor 100W ile de aynı kazıyor.
Önerdiğiniz bir ayar varsa verirseniz deneyebilirim.

Eki Görüntüle 1299156
Şuan ki ayarlarım bu şekilde. Fanları oda sıcaklığı yükseldiği için arttırmıştım. 55 derece civarında çalışması gerek diye biliyorum ama alttaki mi 55 üstteki mi ondan emin değilim. PL değerlerinde de kısmıyorum. Üstteki 3070 130W ile aynı kazıyor 100W ile de aynı kazıyor.
Önerdiğiniz bir ayar varsa verirseniz deneyebilirim.
140 PL
1500 Core olarak dener misin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı