Çözüldü 3070 sistem oyunlarda takılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sirri0101

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar. Yeni topladığım sistemim, ekran kartı 3070 Suprim X, işlemcim 11700K, RAM G.Skill CL 16 3600 MHz. FIFA da hatta GTA 5'te donma takılma gibi problemler yaşıyorum. Sorun nedir acaba? Ayrıca monitörden g-sycne ve FreeSync'e açık. Bir de monitördeki sekmeler pürüzlü duruyor. Böyle cam gibi değil. Dokusu belli yani. Driverlerin hepsi kendi sitelerinden kurulma. Windows 10 kullanıyorum. Ayrıca bu bileşenleri test edebileceğim ücretsiz bir program var mı? Aygıt yöneticisine girdiğim de herhangi bir ünlem soru işareti yok donanımlarla ilgili. NVIDIA exp sitesine girdiğimde ekran kartında da bir sorun görünmüyor. Ne yapacağımı bilmiyorum 🤷🏻‍♂️

Çözüm
Arkadaşlar BIOS'u sıfırlayıp yeni güncel BIOS kurdum düzeldi. 2K'da 84 FPS Red Dead'da. Sanırım oldu en azından donma takılma falan yok yaptığımı düşünüyorum 😄
Arkadaşlar. Yeni topladığım sistemim, ekran kartı 3070 Suprim X, işlemcim 11700K, RAM G.Skill CL 16 3600 MHz. FIFA da hatta GTA 5'te donma takılma gibi problemler yaşıyorum. Sorun nedir acaba? Ayrıca monitörden g-sycne ve FreeSync'e açık. Bir de monitördeki sekmeler pürüzlü duruyor. Böyle cam gibi değil. Dokusu belli yani. Driverlerin hepsi kendi sitelerinden kurulma. Windows 10 kullanıyorum. Ayrıca bu bileşenleri test edebileceğim ücretsiz bir program var mı? Aygıt yöneticisine girdiğim de herhangi bir ünlem soru işareti yok donanımlarla ilgili. NVIDIA exp sitesine girdiğimde ekran kartında da bir sorun görünmüyor. Ne yapacağımı bilmiyorum 🤷🏻‍♂️
Hocam bileşenleri kontrol edebilmek için AIDA64'ten yük testine sokabilirsiniz, onun dışında sorunu anlayamadım. Herşey çok normal gibi.

Bilgisayarın güç seçeneklerine bak. Güç tasarrufu modunda kalmış olabilir.

PC elektrik kesildiğinde birden kapandiysa NVIDIA driveri çöküyor genelde ben çok yaşıyorum her seferinde baştan kuruyorum bence NVIDIA driverni baştan kurmayı dene. Olmazsada termal macunu kontrol et bitmiş olabilir.

Acaba monitörden ve çözünürlükten mi kaynaklı . 2560 x 1440 ben oyunlar da bu çözünürlüğü kullanıyorum 2 K Oluyor Sanırım değil mi 🙄. Monitörüm 165 Hz Msi.

3070 güçlü bir ekran kartı 2K çok rahat oynatır oyunları gsync açıp kapatmayı deneyin
Yani Herşey sistemde normal gözüküyor. Oyuna girdiğim an özellikle fifa da bi kasma bi donma oyuncuların arkasında yeşilimsi bi renk vs oluyor.
Bilgisayarın güç seçeneklerine bak. Güç tasarrufu modunda kalmış olabilir.
Performansa getirdim . Nihai de kalmış en son.
Bu 3 D Ayarlarında kalite performans falan var . 3 tane de sekme var orda Alt alta onlardan 2. Olan ortadaki seçili bende en alttaki kapalı olan da kalite de. Dengeli mi yapayım yoksa performans mı yapayım onu da .

Son düzenleme:
Yani her şey sistemde normal gözüküyor. Oyuna girdiğim an özellikle FIFA da bir kasma bir donma oyuncuların arkasında yeşilimsi bir renk vs oluyor.

Performansa getirdim. Nihai de kalmış en son.
Bu 3 D ayarlarında kalite performans falan var. 3 tane de sekme var orada alt alta onlardan 2. olan ortadaki seçili bende en alttaki kapalı olan da kalite de. Dengeli mi yapayım yoksa performans mı yapayım onu da.

PC'ye format atmayı dene bence driverler kurulurken hata olmuş olabilir karakterler falan yeşil olmuş çünkü ekran kartında yani yazılımında destek uygulamalarinda sorun olmuş olabilir format çözer büyük ihtimalle.

Arkadaşlar BIOS'u sıfırlayıp yeni güncel BIOS kurdum düzeldi. 2K'da 84 FPS Red Dead'da. Sanırım oldu en azından donma takılma falan yok yaptığımı düşünüyorum 😄

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı