3070 Ti 84 dereceye çıkıyor

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada birisi de 84-85 dereceler oyun farketmeksizin çıktığını söylemiş yani kronik sorunlu bir kart hocam, Termal pad alabilirsiniz vramlerin üzerine koyarsanız en azından 5-6 derece sıcaklık düşebilir. Ayrıca kasa içi hava akışı da etken olabilir demişler.

Merhaba herkese iyi sosyaller dilerim.

Gigaybyte eagle 3070 Ti ekran kartım.
İşlemcim Intel i7 13700K.
Anakart: ASUS ROG STRIX Z790-A GAMING WIFI 7800MHz(OC) DDR5 Soket 1700 M.2 HDMI DP ATX Anakart
CORSAIR 32GB (2x16GB) Vengeance RGB 6000MHz CL36 DDR5 AMD EXPO Siyah Dual Kit Ram
Cooler Master MasterLiquid Core 360L ARGB İşlemci Sıvı Soğutucu
Kingston 1TB Fury Renegade Gen4x4 NVMe M.2 2280 SSD (7300MB Okuma / 6000MB Yazma)
MSI MPG A850GF 850W 80+ Gold Full Modüler 140mm Fanlı ATX PSU
Cooler Master MasterBox MB520 Mesh ARGB USB 3.2 Siyah E-ATX Mid Tower Kasa

Ekran kartı hariç 2 hafta olmadı diğer parçaları alalı ancak Escape from Tarkov oynarken MSI Afterburner'de %100 fan ayarlarında 70'lerdeyken ısı Max 84'te dayanıyor ve fanlar Full hızda çalışıyor. Ekran kartının macunu haziran başında değiştirildi. Önceden böyle bir sıkıntı yaşamamıştım, FPS düşüşte yaşamıyorum bu sebepten darboğaz yaptığınıda düşünmüyorum işlemciden daha çok çalışıyor ekran kartı. Sadece bu oyunu oynayan ve benim ekran kartıma sahip ya da daha düşük ekran kartına sahip kişilerde olmazken bende olmasına şaşırdım. Önerisi olan mutlaka yardımcı olursa müteşekkir olurum.
Arkadaşlar peki bu sisteme 4070 ti asus rog strix alsam uyumlu olur mu ? tüm sisteme bakarak yorumlarsanız sevinirim. Ekran kartı dışında ki her şeyi alalı 2 hafta bile olmadı.

Sıcaklıktan dolayı donanımlar kendi çekirdek hızını düşererek oluşabilecek hasarları engellerler. Yanlış bilgi!

Kardeşim frekansın düşmesi için sıcaklığın 92-95 derece gibi absürt sıcaklıklara gelmesi gerekiyor. 85 dereceden sonraki oluşan sıcaklık yayılım sebebi gösterdiği için artacak her derecenin ihtimali daha düşük olacaktır. Bilmediğin konulara yorum yapmamanı öneririm.

Ekran kartı 84ken işlemci ne gibi bir ısılara çıkıyor?
Bu parçalar girince olduysa işlemcinizin kasa içine yaydığı ısıda yüksek olabilir
Bu arada MSI anakartlara son BIOS güncellemesi işlemci olmak üzeri bu gibi durumlar için çıkarıldı BIOS Update yaptın mı?

Ekran kartı 84ken işlemci ne gibi bir ısılara çıkıyor?
Bu parçalar girince olduysa işlemcinizin kasa içine yaydığı ısıda yüksek olabilir
Bu arada MSI anakartlara son BIOS güncellemesi işlemci olmak üzeri bu gibi durumlar için çıkarıldı BIOS Update yaptın mı?

Anakartım MSI değil ASUS'un işlemci normal 40-50'lerde diye hatırlıyorum yüksek bir ısıda değildi ( sıvı sığutma mevcut). Hatta ekran kartından daha az çalışıyordu.

Kardeşim frekansın düşmesi için sıcaklığın 92-95 derece gibi absürt sıcaklıklara gelmesi gerekiyor. 85 dereceden sonraki oluşan sıcaklık yayılım sebebi gösterdiği için artacak her derecenin ihtimali daha düşük olacaktır. Bilmediğin konulara yorum yapmamanı öneririm.

Sıcaklıktan dolayı FPS düşmesi MİT'ten başka bir şey değildir.

Bana bilmediğim konularda yorum yapıp yapmamam konusunda öğüt vermek yerine bence okuduğunu anla. Benim yorumum arkadaşın maksimum 84 dereceye çıkan ekran kartına değil, senin üstte dediğin;
"Sıcaklıktan dolayı FPS düşmesi MİT'ten başka bir şey değildir." sözüne itafendi.

3070 Ti'da içinde olmak üzere yük altında 80-90 derece aralığı normaldir. 95 derece üstünde donanım kendini kısmaya başlar, eğer 100 dereceyi geçerse bu kart için tehlikelidir ve kartta geri dönülmez hasarlara sebep olabilir.

Son düzenleme:
Hava akışını kontrol edin ozaman birde nerde yaşıyorsunuz hava çok sıcaksa oda etkiler
Hava akışında sorun yok kasanın içi soğuk istanbulda yaşıyorum aman aman bi sıcaklık yok. Zaten karar verdim biraz daha idare edip satar 4070ti alırım sadece sisteme uygun mu ona emin değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı