3070 Ti ekran kartı 80 derece oluyor

Onur421

Decapat
Merhaba. Ben yakın zamanda Full HD monitörden 2K monitöre geçtim fakat şöyle bir problem var: FHD monitörde yük altında ekran kartım maksimum 60-65 dereceyi görürken 2K'ya geçtikten sonra 80'in altını görmüyor. YouTube'dan 3070 Ti 2K test videolarına baktığımda ise diğerlerinki ortalama 70 derecelerde çalışıyor. Ekran kartı modelim Gigabyte 3070 Ti eagle OC. Bu sıcaklık bana çok fazla geliyor ben neyi yanlış yapıyorum acaba çözümü bilen varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa havalandırması ekran kartı ısılarına birebir etki eder. Kasa içi ne kadar iyi hava alıyorsa ekran kartı fanları da o serin havayla kartınızı daha iyi soğutacaktır. Ayrıca Backplate üzerinde şeffaf koruma etiketi falan bırakılmadığından emin olun.

Merhaba. Ben yakın zamanda Full HD monitörden 2K monitöre geçtim fakat şöyle bir problem var: FHD monitörde yük altında ekran kartım maksimum 60-65 dereceyi görürken 2K'ya geçtikten sonra 80'in altını görmüyor. YouTube'dan 3070 Ti 2K test videolarına baktığımda ise diğerlerinki ortalama 70 derecelerde çalışıyor. Ekran kartı modelim Gigabyte 3070 Ti eagle OC. Bu sıcaklık bana çok fazla geliyor ben neyi yanlış yapıyorum acaba çözümü bilen varsa yardımcı olursanız sevinirim.
Gigabyte 3070 TI Eagle Oc sıkıntılı bir kart. Kronik olarak ısınıyor zaten.

Kasanızın modeli nedir?
Rampage carisma mesh

Gigabyte 3070 TI Eagle Oc sıkıntılı bir kart. Kronik olarak ısınıyor zaten.
ısınma sorunu bir tek 2k çözünürlükte oluyor yalnız

Kasa havalandırması ekran kartı ısılarına birebir etki eder. Kasa içi ne kadar iyi hava alıyorsa ekran kartı fanları da o serin havayla kartınızı daha iyi soğutacaktır. Ayrıca Backplate üzerinde şeffaf koruma etiketi falan bırakılmadığından emin olun.
kasanın temperli camını açık bıraksam sıcaklığa bi etkisi olur mu ?

Rampage carisma mesh

Yük altında ısınıyor zaten.

Rampage carisma mesh

Temperli camı açmak kasanın içini oda ısısına eşitler. Eğer kasnaın kendi havalandırma gücü çok etkili değilse kapak açık olduğunda daha iyi hava ile besleyebilirsin ekran kartını ama bu sefer de sistemin tozu direkt kendine çekecektir.

Geri
Yukarı