3070 Ti kötü bir kart mıdır?

Bana göre 1050 Ti bile güzel kart hocam 3070 ne demek Allah aşkına.

O herkese göre öyle. Geçen ay burada gözümün önünde 2500 TL'ye alıyorlardı hey gidi. Millet ya parayı çok rahat kazanıyor ya da bilmiyorum. 700 TL maliyetle 5500 XT'den 6600 XT'ye geçerken bile iki hesap kitap yaptım millet iyi harcıyor valla.

Performans olarak güzel bir kart ama 8 GB VRAM ile tercih edilmesi geleceğe yönelik pek mantıklı gözükmüyor. RX 6900XT 12.999 TL'den indirimlerde satılırken şayet RTX 3070 Ti bana mantıklı gelmiyor. Bu sözü RTX 3070 kullanan biri olarak söylüyorum.

Yani güçlü bir kart ama 3070 ile arasında çok fazla bir performans farkı yokken daha fazla Watt farkı var.
Üzerine 8 GB VRAM gerçekten düşük.
NVIDIA yüksek ihtimal üst seviye ekran kartlarını her 2 senede bir yenilettirmek istiyor başka bir açıklaması olamaz bu kadar düşük VRAM'in.
Ama sırf bu yüzden ben de RX6800 mü alsam diyorum RTX 3070 Ti yerine kararsızım.
Üzerine AMD de FSR teknolojisi ile bayağı sağlam geliyor.

Yani bence RTX 3070 Ti "Ti" klasmanını hak eden bir kart değil.
Çünkü RTX 3070 ile aynı VRAM'e sahip.
70 Watt daha fazla güç tüketiyor.

Ama bunları kafana takmadan bakınca çok güzel bir kart.

O herkese göre öyle. Geçen ay burada gözümün önünde 2500 TL'ye alıyorlardı hey gidi. Millet ya parayı çok rahat kazanıyor ya da bilmiyorum. 700 TL maliyetle 5500 XT'den 6600 XT'ye geçerken bile iki hesap kitap yaptım millet iyi harcıyor vallahi.

Daha bugün bir kişi daha almış bilgisayarcıdan 1050 Ti 2500 TL'ye.😐

Başlığı demek istediğimi doğu yansıtacak şekilde açamadım sanırım. İyi ve güçlü bir kart ama Ti olmasının bir esprisi yok. Garip şekilde kısıtlanmış bir kart gibi. O anlamda kötü demek istedim.

Sizin demek istediğinizi anlayan anladı hocam siz takılmayın diğer mesajlara.

Geri
Yukarı