3070 Ti laptop LoL'de düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

Musa B.

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
RAM
DDR5 4800MHz
Ekran kartı
3070Ti
İşlemci
Ryzen 7 6800H
Merhaba, daha yeni ASUS ROG STRIX G15 aldım ve içerisinde Ryzen 7 6800H ve 3070 Ti var lakin lol´de 80-100 arası FPS almaktayım.
Yaptıklarım ve kontrol ettiklerim:
  • Sürücülerim güncel, Dying Light 2´de maksimum ayar ve dlss´te akıcı olarak 60-70 FPS arası oynayabiliyorken lol´de arada takılma dahi olabiliyor.
  • NVIDIA denetim merkezi´nden lol´ün exe´lerini ekleyip maksimum performans´ı seçip 3070ti´yı da seçtim lakin değişim olmadı.
  • Güç kullanımına baktığımda ise hem dahili hem de harici GPU kullanımı %3 ila %5 arasında değişiyor lol´deyken. DL2´de ise bu oran harici grafik kartında %85´e kadar çıkıyor rahatça ve doğal olarak.
  • AMD ve ROG merkezi (?) üzerinden performans ve Turbo modu denesem de sonuç değişmedi.
  • Çözüm öneriniz nedir, teşekkürler.

Merhaba, daha yeni ASUS ROG STRIX G15 aldım ve içerisinde Ryzen 7 6800H ve 3070 Ti var lakin lol´de 80-100 arası FPS almaktayım.
Yaptıklarım ve kontrol ettiklerim:
  • Sürücülerim güncel, Dying Light 2´de maksimum ayar ve dlss´te akıcı olarak 60-70 FPS arası oynayabiliyorken lol´de arada takılma dahi olabiliyor.
  • NVIDIA denetim merkezi´nden lol´ün exe´lerini ekleyip maksimum performans´ı seçip 3070ti´yı da seçtim lakin değişim olmadı.
  • Güç kullanımına baktığımda ise hem dahili hem de harici GPU kullanımı %3 ila %5 arasında değişiyor lol´deyken. DL2´de ise bu oran harici grafik kartında %85´e kadar çıkıyor rahatça ve doğal olarak.
  • AMD ve ROG merkezi (?) üzerinden performans ve Turbo modu denesem de sonuç değişmedi.
  • Çözüm öneriniz nedir, teşekkürler.

Eskı DX modunu devre dışı bırak sonra Config dosyasını sil. Oyuna gir dene sonra.

@K I N G S bahsettiğiniz ekteki ise devre dışı durumda zaten.
1675529193395.png

@N0rvecli Config silmenin oyundaki FPS ile alakasını tam olarak anlayamadım, içerisinde özelleştirdiğim baya ayar olduğu için (kontroller manasında) Config´i silmek pek mantıklı gelmiyor.

@N0rvecli Config silmenin oyundaki FPS ile alakasını tam olarak anlayamadım, içerisinde özelleştirdiğim bayağı ayar olduğu için (kontroller manasında) config´i silmek pek mantıklı gelmiyor.

FPS düşüklügü yaşadıgımda Config'ı tazelıyorum.

Geri
Yukarı