3070 Ti lhr versiyon ekran kartı alınır mı?

3080 bile darboğaz yapmazken, siz yapar diyorsunuz. Yanlış bilgi.

ASUS serileri gayet iyi. İlk tercihin olsun derim.

Güç kaynağı fazla fazla yeterli.
1080p'de darboğaz yapar sizin verdiğiniz bilgi yanlış bilgi.

Ekran kartının tam kullanılmaması iyi bir şey. Darboğaz dediğiniz de droplara vs. yol açmaz bu seviye bir işlemcide. Herhangi bir kötü etkisi yok. Ama iyi bir yanı var o da giriş gecikmesini azaltması.

Ayrıca 3080'le bile çoğu oyunda 1080p'de darboğaz yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kartının tam kullanılmaması iyi bir şey. Darboğaz dediğiniz de droplara vs. yol açmaz bu seviye bir işlemcide. Herhangi bir kötü etkisi yok. Ama iyi bir yanı var o da giriş gecikmesini azaltması.

Ayrıca 3080'le bile çoğu oyunda 1080p'de darboğaz yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Son çıkan oyunlar ve ayarları sona çekmiş darboğaz yok diyor. Ayarları sona çekersen tabi olmaz. Bu adam sadece güncel oyun mu oynayacak? İşlemciye yük bindiren oyunlar niye gösterilmemiş bu videoda?

Son çıkan oyunlar ve ayarları sona çekmiş darboğaz yok diyor. Ayarları sona çekersen tabi olmaz. Bu adam sadece güncel oyun mu oynayacak? İşlemciye yük bindiren oyunlar niye gösterilmemiş bu videoda?
3070&3080 almışız, Minecraft'a göre mi hesaplayalım darboğazı?

Bu arada Minecraft'ı baz alırsak 4K'da da darboğaz yapar. Doğru bir bakış açısı mı bu? Güncel bir ekran kartı, güncel bir oyunla test edilir. Sadece çözünürlük değil, monitör tazeleme oranları da dikkate alınarak darboğaz yapıp yapmadığı hesaplanır.

Sizin mantığınıza göre 2D modellenen bir oyunla hesaplayalım, darboğaz yapıyor diyelim.

3070&3080 almışız, Minecraft'a göre mi hesaplayalım darboğazı?
Bu adam CS:GO oynamayacak mı? Valorant oynamayacak mı? Battlefield oynamayacak mı? Lol oynamayacak mı? Tutarsız, dengesiz önerileriniz var. Al diyor 1080p'de darboğaz yapmaz diyor. Yahu bu mantık akıl işi mi? Ben bile RTX 3060 Ti Ryzen 5 3600 ile darboğaz yapıyor diye Ryzen 5 5600x aldım. 1080p'de darboğaz yapıyor diye. Ben demiyorum ki işlemciyi değiştir. 2K ekran al en az diyorum.

Bu adam CS:GO oynamayacak mı? Valorant oynamayacak mı? Battlefield oynamayacak mı? Lol oynamayacak mı? Tutarsız, dengesiz önerileriniz var. Al diyor 1080p'de darboğaz yapmaz diyor. Yahu bu mantık akıl işi mi? Ben bile RTX 3060 Ti Ryzen 5 3600 ile darboğaz yapıyor diye Ryzen 5 5600x aldım. 1080p'de darboğaz yapıyor diye. Ben demiyorum ki işlemciyi değiştir. 2K ekran al en az diyorum.
Bahsettiğiniz oyunlarda bahsettiğiniz çözünürlükte 240Hz monitör ile 3080 ile 10700k testlerinde darboğaz yok. Darboğaz hissedilebilmesi için 360Hz monitör ile test edilmesi lazım.

1080P de ölçeklendirmeyi artırarak belki bu soruna çare hafif de olsa bulabilirim. Tam yükte Ekran kartı ve işlemci %100 kullanımda güç kaynağım peki yeter mi?

1080P de ölçeklendirmeyi artırarak belki bu soruna çare hafif de olsa bulabilirim. Tam yükte Ekran kartı ve işlemci %100 kullanımda güç kaynağım peki yeter mi?
Hocam alın oyunda ayarları en yüksekte kullanın. Düşürmeyin sakın.

Zaten ekran kartı %100 kullanılması gerekiyor diye bir koşul yok. Ekranınızın yenileme hızına ulaşabilen bir FPS alabiliyorsanız kullanıma bakmanıza gerek yok.

Darboğaz çılgınları 144Hz monitör kullanıp, neden 700FPS vermiyor, neden ekran kartımı %100 kullanmıyor diyorlar. Bunun neresi darboğaz?

Yeni konular

Geri
Yukarı