3070 Ti Nitro vs 4050 Nitro

RTX 4050'li laptopta bulunan 8 GB RAM yetersiz olduğu için zaten bir RAM Upgrade'i yapacaksınız ve o aradaki fiyatsal fark 4500TL civarına inecek. Ek olarak şahsi deneyiminde 1080P'de artık 8 GB VRAM bile özellikle Forza Horizon 5'te Extreme ayarlarda yetersiz kaldığını hissettirirken 6 GB'lık bir ekran kartının ne kadar uzun vadeli olacağı düşündürücü. Acer Nitro 5 özelinde bir fikrim yok ancak RTX 3070 Ti'ın DLSS 3.0'ı desteklememesi dışında saf performansta RTX 4060'ı bile geçtiği söyleniyor. Kendim RTX 4060 kullandığım halde bugün cihaz alıyor olsam elimdeki yerine RTX 3070 Ti'lı Acer'ı tercih ederdim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RTX 4050'li laptopta bulunan 8 GB RAM yetersiz olduğu için zaten bir RAM Upgrade'i yapacaksınız ve o aradaki fiyatsal fark 4500TL civarına inecek. Ek olarak şahsi deneyiminde 1080P'de artık 8 GB VRAM bile özellikle Forza Horizon 5'te Extreme ayarlarda yetersiz kaldığını hissettirirken 6 GB'lık bir ekran kartının ne kadar uzun vadeli olacağı düşündürücü. Acer Nitro 5 özelinde bir fikrim yok ancak RTX 3070 Ti'ın DLSS 3.0'ı desteklememesi dışında saf performansta RTX 4060'ı bile geçtiği söyleniyor. Kendim RTX 4060 kullandığım halde bugün cihaz alıyor olsam elimdeki yerine RTX 3070 Ti'lı Acer'ı tercih ederdim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Frame generation o açığı kapatıyor.

Eyvallah dostum bende böyle düşünüyorum.

Eyvallah dostum bende böyle düşünüyorum.

Acer'ın bana göre tek eksisi MUX Switch ile dahili ekran kartını kapatabiliyorken harici ekran kartını kapatamıyor olması, zira Acer Nitro 5'in bataryasının ortalama 2 saat gittiği söyleniyor ve benim gibi gün içinde cihazı 5-6 saat adaptörsüz kullananmak zorunda olanlar için tek eksisi. Haricinde bence fiyat performans oranı şu an piyasadaki en iyi cihaz. Ben şahsen saf performans ile alınamayan DLSS, FSR ile gelen yapay FPS artışını kendi deneyimimde görsel olarak çok da sağlıklı bulmadım, elbette bu teknolojiler benim için olmazsa olmaz diyorsanız orası ayrı.

Yeni konular

Geri
Yukarı