3070 Ti R7 6800H laptop düşük performans veriyor

Loded

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
3070TI
İşlemci
R7 6800H
Elimde yeni bir Acer Nitro 5 laptop var, fakat normalde verebileceğinin daha altında FPS alıyorum, Witcher 3 oyununda RT kapalı yüksek ayarlarda 60 civarı, Fortnite'de yüksek ayarlarda yine 60 civarı FPS aldım, arada droplar da oldu. FPS 60'a sabit değil yanlış anlaşılma olmasın. Nasıl çözebilirim?

FPS 60'a sabit değil yanlış anlaşılma olmasın. Nasıl çözebilirim?

60 üstünü de görüyor yani değil mi? NitroSense üzerinden performans modunda mı?

1713206403382.png

Bu şekilde mi?

Kusura bakmayın bilgisayarı yeni aldım, pek bu kısımlarını bilmiyorum.

@Loded Evet hocam, bu arada ayarlar kısmına basıp ayrık grafik modunu da açın acmadiysaniz. Ekstradan performans alırsınız, onun dışında dediğim gibi 60 üzerini görebiliyor mu cihaz? Eğer goremiyorsa muhtemelen GeForce Experience üzerinden whisper mode tarzi ayarlar da açık olabilir, onlar da kisitlayabilir.

@Loded Evet hocam, bu arada ayarlar kısmına basıp ayrık grafik modunu da açın acmadiysaniz. Ekstradan performans alırsınız, onun dışında dediğim gibi 60 üzerini görebiliyor mu cihaz? Eğer goremiyorsa muhtemelen GeForce Experience üzerinden whisper mode tarzi ayarlar da açık olabilir, onlar da kisitlayabilir.

Ayrık GPU kullanmak sağlıklı olur mu? Mesela oyun oynarken açsam, sonra kapatsam MUX Switch'i, sık sık değişebilir mi bu ayar?

Ayrık GPU kullanmak sağlıklı olur mu? Mesela oyun oynarken açsam, sonra kapatsam MUX Switch'i, sık sık değişebilir mi bu ayar?

Olur; performans artışı yaşatıyor, cihazı pile bağlı şekilde kullanıyorsanız açık kalabilir, sadece tüketimi arttırdığı için pil ömrünü sömürür eğer adaptör takılı kullanmazsaniz. Ve sürekli değiştirebilirsiniz ki değiştirmek zorundasiniz, Advanced Optimus olmadığı için sistemi her yeniden başlattığınız da açmanız gerekiyor.

O zaman oyuna girmeden MUX Switch ayarını açacağım, bir de böyle deneyeyim. Dönüş yapacağım teşekkürler.

Durumda pek bir değişiklik göremedim, her şey oyunun önerdiği ayarlarda, yani kendim dokunmadım en yüksek ayarlarda, ama 50 60 FPS olması kafa kurcalayıcı.

Son düzenleme:
Muhtemelen dediğim gibi kısıtlayıcı bir ayar açık muhtemelen, Afterburner ile bakıyorsanız bi' değerleri de atabilir misiniz? Sıcaklıkları vs. de görelim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı