3070 Ti sistemde ekran anlık mavi oluyor

fazlu

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Gskill RipjawsV 3600Mhz 16GB
Ekran kartı
Gigabyte RTX 3070Ti
Anakart
Asus Tuf Gaming B550m-plus Wi-Fi
İşlemci
R5 3600x
Herkese merhaba.

Yeni bir monitör aldım ve birkaç haftadır kullanıyorum. İlk zamanlar sıkıntı yoktu ama şimdilerde ekran anlık olarak mavi oluyor. Saliselik bir olay aslında fazla dikkat etmeyince belli bile olmuyor. Bazı zamanlar daha sık olurken bazen hiç olmuyor ilginç bir şekilde. Sorun yazılımsal mı yoksa monitör de mi sıkıntı var hiçbir fikrim yok. Sizce sorun nedir? Monitörü garantiye göndermeli miyim?

Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...

Monitörünün kablolarını vesaire öncelikle kontrol etmen lazım. Onun dışında farklı bir kablo ile denediğinde de aynı sorunu yaşıyorsan, Monitörü bir garantiye göndermen gerekebilir.

Herkese merhaba.

Yeni bir monitör aldım ve birkaç haftadır kullanıyorum. İlk zamanlar sıkıntı yoktu ama şimdilerde ekran anlık olarak mavi oluyor. Saliselik bir olay aslında fazla dikkat etmeyince belli bile olmuyor. Bazı zamanlar daha sık olurken bazen hiç olmuyor ilginç bir şekilde. Sorun yazılımsal mı yoksa monitör de mi sıkıntı var hiçbir fikrim yok. Sizce sorun nedir? Monitörü garantiye göndermeli miyim?

Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...

Bu ekran kartına bu işlemci pek yakışmamış. Konuya bakacak olursak çok rahatsız olmuyorsanız göz ardı edilebilir.

G-sync açıksa kapat öyle bir dene.

G sync kapalı.
Driver güncellemesi yaptın mı? Kablolarını da kontrol edebilirsin.
Driver güncellemesi yaptım hem ekran hem hem ekran kartı. Kablo bağlantısını da kontrol ettim değişen olmadı.
Monitörünün kablolarını vesaire öncelikle kontrol etmen lazım. Onun dışında farklı bir kablo ile denediğinde de aynı sorunu yaşıyorsan, Monitörü bir garantiye göndermen gerekebilir.
Yeni bir kabloyla deneyeceğim ancak şuan için elimde bir kablo yok. HDMI kablosu ile de deneyeceğim.

Bu ekran kartına bu işlemci pek yakışmamış. Konuya bakacak olursak çok rahatsız olmuyorsanız göz ardı edilebilir.

Evet ekran kartını uyguna getirdiğim için ilk onu yükselmiştim. Amd yeni nesil işlemcileri bekliyorum anakart ve işlemci yükseltmek için. Onun dışında herhangi bir dar boğaz yaşamadım pek bazen işlemci kullanımı yükselse de rahatsız edecek bir seviye de hiç olmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı