3070 Ti sistemden Series X'e geçmek

alafranga

Hectopat
Merhaba, öncelikle sistem özelliklerim bu şekilde:

Zotac RTX 3070 Ti AMP holo ekran kartı. (1 aylık)
Intel i7 10700. (1 aylık)
MSI B460M-A Pro anakart. (7 aylık)
2X G.Skill Ripjaws 8 GB 3000 MHz CL16 RAM (7 aylık)
Cooler Master Hyper 212 Spectrum 1x120mm işlemci soğutucu.(1 aylık)
Cougar cgr-GS-750 gx-s 750W 80Plus Gold güç kaynağı. (1 aylık)
SanDisk Ultra 3D 500GB 2400Mb-1750Mb/s NVMe M.2 SSD (7 aylık)
Cooler Master Master Case H500 mesh 2x200mm +1x120mm kasa (1 aylık)

Sistemi zaman içinde upgrade ettim. 2060S vardı, 3070 Ti aldım. Power yetersizdi, Power aldım. 10400F işlemci darboğaz yaptı gittim 10700 aldım. İşlemci cok ısınıyordu gittim soğutma aldım. Eski kasamın hava sirkülasyonu çok kötüydü gittim yeni kasa aldım. Son 1-2 ayda inanılmaz masraf ettim anlayacağınız. Şimdi aldığım kasanın ön fanlarından birinden ara sira tıkırtıya benzer ses geliyor. Dün de bir içini açıp bakayım belki kablo sürtüyordur falan derken kasanın kapağını taktığım sırada boşluğuma geldi vidayı fazla sıkmışım vida kırıldı, içinde kaldı. Penseyle falan çıkarmaya çalıştım, çırakamadım. Temperli cam tek vidayla duruyor şu an yani. Anca diğer taraftan bantlarsam falan tam oturacak yerine. Bu ses olayı ve vida olayı acayip canımı sıktı. Bilgisayarı komple satıp Xbox Series X'e geçmeyi düşündüm. Şimdi size iki sorum var;

1- Sistemi kaç paraya satabilirim?
2- Bu yaptığım mantıkli olur mu?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu değişikliği sadece tıkırtı sesi ve vida yüzünden mi istiyorsun yani? Ben açıkçası konsoldan ziyade masaüstü tercih eden biriyimdir ve sistemin gayet güzel. Ben olsam değiştirmezdim.

Ses çıkaran fanı kontrol edip arızalıysan değiştirsen ve vidayı da destek alarak çıkarsan yeni benzer vida taksan sorunsuz, güncel ve yepyeni bir sistem yani. Yazık olur bence. Kişisel görüşüm hata edersin bence.

Son düzenleme:
Merhaba, öncelikle sistem özelliklerim bu şekilde:

Zotac RTX 3070 Ti AMP holo ekran kartı. (1 aylık)
Intel i7 10700. (1 aylık)
MSI B460M-A Pro anakart. (7 aylık)
2X G.Skill Ripjaws 8 GB 3000 MHz CL16 RAM (7 aylık)
Cooler Master Hyper 212 Spectrum 1x120mm işlemci soğutucu.(1 aylık)
Cougar cgr-GS-750 gx-s 750W 80Plus Gold güç kaynağı. (1 aylık)
SanDisk Ultra 3D 500GB 2400Mb-1750Mb/s NVMe M.2 SSD (7 aylık)
Cooler Master Master Case H500 mesh 2x200mm +1x120mm kasa (1 aylık)

Sistemi zaman içinde upgrade ettim. 2060S vardı, 3070 Ti aldım. Power yetersizdi, Power aldım. 10400F işlemci darboğaz yaptı gittim 10700 aldım. İşlemci cok ısınıyordu gittim soğutma aldım. Eski kasamın hava sirkülasyonu çok kötüydü gittim yeni kasa aldım. Son 1-2 ayda inanılmaz masraf ettim anlayacağınız. Şimdi aldığım kasanın ön fanlarından birinden ara sira tıkırtıya benzer ses geliyor. Dün de bir içini açıp bakayım belki kablo sürtüyordur falan derken kasanın kapağını taktığım sırada boşluğuma geldi vidayı fazla sıkmışım vida kırıldı, içinde kaldı. Penseyle falan çıkarmaya çalıştım, çırakamadım. Temperli cam tek vidayla duruyor şu an yani. Anca diğer taraftan bantlarsam falan tam oturacak yerine. Bu ses olayı ve vida olayı acayip canımı sıktı. Bilgisayarı komple satıp Xbox Series X'e geçmeyi düşündüm. Şimdi size iki sorum var;

1- sistemi kaç paraya satabilirim?
2- bu yaptığım mantıkli olur mu?

Teşekkürler.

Bence bu yaptığın pek mantıklı olmaz çünkü bilgisayarın gayet çok ama çok güçlü 6-7 sene sonra Series X grafikleri pek iç açmayabilir ama PC de dayanır ya da Update edersin.
Değiştirme.

Bu değişikliği sadece tıkırtı sesi ve vida yüzünden mi istiyorsun yani? Ben açıkçası konsoldan ziyade masaüstü tercih eden biriyimdir ve sistemin gayet güzel. Ben olsam değiştirmezdim.

Ses çıkaran fanı kontrol edip arızalıysan değiştirsen ve vidayı da destek alarak çıkarsan yeni benzer vida taksan sorunsuz, güncel ve yepyeni bir sistem yani. Yazık olur bence. Kişisel görüşüm hata edersin bence.
Derdi tasası bitmediği için istiyorum. Şimdi bu kasayı garantiye yollasam belki değiştirmeyecekler bile.
Ne tarz oyunlar oynadığınıza bağlı bence. Daha önce konsolda oyun oynadınız mı ? Aynı zevki vermeyebilir. Ben olsam değiştirmezdim.
Single player oyunlar oynuyorum. Rekabetçi oyunlarla aram yok pek. PS4 Pro vardı daha önce. Yaklaşık 1 sene kullanıp satmıştım.
Bence bu yaptığın pek mantıklı olmaz çünkü bilgisayarın gayet çok ama çok güçlü 6-7 sene sonra Series X grafikleri pek iç açmayabilir ama PC de dayanır ya da Update edersin.
Değiştirme.
Doğrudur hocam da, bilgisayarın derdi tasası çok fazla cidden. Xbox tak oyna kapat. Bazen o rahatlığı istiyorum.

Derdi tasası bitmediği için istiyorum.
Ne derdi var mesela başka? Önemli olan aslında yazılımsal veya iç donanımlarında bir arıza yaşamaman. Asıl dert o zaman başlıyor emin ol:) Varsın kasa ikiye bölünsün boş ver:)

Hocam sadece singleplayer oynuyorum bana yeter diyorsanız konsola geçmeniz çok mantıklı olur. Bu arada sistemi 14-15 bin civarına satabilirsiniz.

Ne derdi var mesela başka? Önemli olan aslında yazılımsal veya iç donanımlarında bir arıza yaşamaman. Asıl dert o zaman başlıyor emin ol:) Varsın kasa ikiye bölünsün boş ver:)
Doğrudur, orası öyle. 3070 Ti aldıktan sonra üst üste birsürü masraf edip power, işlemci, soğutma, kasa aldıktan sonra bir de böyle mide bulandıran sorunlar olması canımı sıktı. Tam her şeyi hallettim derken.

böyle mide bulandıran sorunlar olması canımı sıktı. Tam her şeyi hallettim derken.
Kesinlikle haklısın ama şunu da unutma "teknoloji, şans işidir biraz da":) Yani aynı ürünleri alırız ama sende sorun olmaz da bende olur mesela. Bence böyle şeylere kafanı takma. Haklısın ama elindeki çok güzel bir sistem, bence yazık edersin. Ha bu benim fikrim, konsolla belki daha da zevk alacaksın oyunlardan. Ben sadece konsol sevmiyorum o kadar:)

Hangisini alırsan al umarım en sorunsuz en güzel oyun deneyimi yaşarsın:)

Yeni konular

Geri
Yukarı