RTX 3060 sistemden Xbox Series X'e geçmek mantıklı mı?

illusionist

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar NBA 2K serisi olsun, Battlefield 2042 olsun, rahatlığı olsun, oyunların uyguladığı algoritmalar olsun, beni bıktırdı. Bu sistemi ocak ayında topladım, düşüncem satıp Xbox Series X'e geçmek ama içimden bir ses pişman olacağım diyor. Kafam çok karışık ne diyorsunuz? Hayatımda kol elime almadım özellikle sıkı bir Battlefield oyuncusuyum fakat oyun PC'de oynanmıyor adam akıllı. NBA2k deseniz birçok şey kısıtlı. Ne diyorsunuz X box alıp yanına bir Game Pass çakıp devam etmek mi? Yoksa oyunların algoritmalasına boyun eğmeye devam etmek mi? LoL, CS:GO gibi oyunlar oynayan biri değilim.

Edit: Sadece oyun oynayan birisiyim.

Palit GeForce RTX 3060 12 GB.
AMD Ryzen 5 3600 4.25 GHz OC.
MSI B450 Tomahawk Max.
G.Skill 2x8GB 16 GB Aegis DDR4 3200MHz.
SanDisk M.2 NVMe 3D SSD 1 TB.
Xigmatek glare 7A 600W 80+Plus

Arkadaşlar NBA 2K serisi olsun, Battlefield 2042 olsun, rahatlığı olsun, oyunların uyguladığı algoritmalar olsun, beni bıktırdı. Bu sistemi ocak ayında topladım, düşüncem satıp Xbox Series X'e geçmek ama içimden bir ses pişman olacağım diyor. Kafam çok karışık ne diyorsunuz? Hayatımda kol elime almadım özellikle sıkı bir Battlefield oyuncusuyum fakat oyun PC'de oynanmıyor adamakıllı. NBA2k deseniz birçok şey kısıtlı. Ne diyorsunuz X box alıp yanına bir Game Pass çakıp devam etmek mi? Yoksa oyunların algoritmalasına boyun eğmeye devam etmek mi? LoL, CS:GO gibi oyunlar oynayan biri değilim.

Palit GeForce RTX 3060 12 GB.
AMD Ryzen 5 3600 4.25 GHz OC.
MSI B450 Tomahawk Max.
G.Skill 2x8GB 16 GB Aegis DDR4 3200MHz.
SanDisk M.2 NVMe 3D SSD 1 TB.
Xigmatek glare 7A 600W 80+Plus
Hocam elinizdeki sistem gayet iyi,sırf 2 oyun için konsol geçmeyin.Hiç konsol tecrübenizde olmamış,pişman olursunuz.

Competitive oyunlar oynamıyorsanız konsola geçmekte bir sakınca yok bence. Zaten sadece ekran kartını satsanız ikinci el temiz garantili bir Xbox Series X alabilirsiniz. Bilgisayara da görüntü vermelik bir ekran kartı alıp multimedya olarak kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
Hocam tam tamına sorununuz ne? Oyunların PC'de stabil çalışmaması falan mı? Sorununuz bunlarsa ve rekabetçi oyunlardan feragat edecekseniz konsol alınabilir. Ayrıca @boifromasgard'ın dediği gibi sadece ekran kartını satmanız daha mantıklı. Sonra PC'ye düşük seviye bir kart takıp diğer işleriniz için kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı