3070 Ti vs 4060 laptop

Bende aynı bütçelerle aynı modellere bakıyorum, ASUS ROG STRIX G16 G614jv modelini bekliyorum daha mantıklı geldi açıkçası.
Hp omen 17 nin 17.3 ekran ve 2k olmasi cazip geldi bana da ama Rog strix daha önce gelirse onu da düşünebilirim tabi eğer 3070ti omen 16 almazsam. 32 gb ram olması aklımı çeliyor. Diger yandan Dlls 3 için 4060 da mantıklı geliyor ve 13. Nesil işlemciler tabi ki daha iyi. Arada kaldım ve zaman daralıyor butce kısıtlı fiyatlar zaten dengesiz. Karar veremiyorum.

HP Omen 17'nin 17.3 ekran ve 2K olmasi cazip geldi bana da ama ROG STRIX daha önce gelirse onu da düşünebilirim tabii eğer 3070 Ti Omen 16 almazsam. 32 GB RAM olması aklımı çeliyor. Diger yandan DLSS 3 için 4060 da mantıklı geliyor ve 13. Nesil işlemciler tabii ki daha iyi. Arada kaldım ve zaman daralıyor bütçe kısıtlı fiyatlar zaten dengesiz. Karar veremiyorum.

Kesinlikle aynı fikirdeyim, 1 hafta süre tanıdım bekliyorum baktım olacak gibi değil o zaman bende dediğin gibi alabilirim, gerçekten piyasa çok sakat fiyatlar çok anormal artıyor veya düşüyor anlamıyorum.

Tavsiye değildir.
Ancak bayram fırsatı, bahar fırsatı derken en kötü ihtimal yine bu fiyatlarda durur diye düşünüyorum. Mevcut sitede taksit imkanı yok. O sebeple hem stoklara girmesini hem de taksit ve fiyat düşüşü ihtimaline karşı ben de beklemeyi seçtim.
(Asus 4060 tercihimdir)

Tavsiye değildir.
Ancak bayram fırsatı, bahar fırsatı derken en kötü ihtimal yine bu fiyatlarda durur diye düşünüyorum. Mevcut sitede taksit imkanı yok. O sebeple hem stoklara girmesini hem de taksit ve fiyat düşüşü ihtimaline karşı ben de beklemeyi seçtim.
(ASUS 4060 tercihimdir)

Bayrama kadar beklemede kalıp takip etmek lazım, 4060 modeli almak istiyorum. Hem işlemci hem de ekran kartının güncelliği açısından daha mantıklı geliyor.

Geri
Yukarı