3080 için 2K 165 HZ 1ms monitör önerisi

QLED quantum dot ile 10Bit renk, HDR 600, 1000R kavis, 1440P, 240Hz, 1ms, hem FreeSync2 hem de G-Sync uyumluluğu... Mağazadan bir bakın nasıldır diye. Ama alırsan hiçbir sıkıntı yaşamazsın diye düşünüyorum. Yani mükemmel olur mükemmel, şimdiden hayırlı olsun diyelim inşallah en kısa zamanda alırsın. İstersen indirimleri bekleyerek istediğin bütçeye de çekersin. İşte böyle bir şeyin bende oluşturduğu etki tam olarak bu. :D.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkür ederim önerilerin için umarım daha iyisi senin olur iyi forumlar.

QLED Quantum dot ile 10Bit renk, HDR 600, 1000R kavis, 1440P, 240Hz, 1ms, hem FreeSync2 hem de G-Sync uyumluluğu... Mağazadan bir bakın nasıldır diye. Ama alırsan hiçbir sıkıntı yaşamazsın diye düşünüyorum. Yani mükemmel olur mükemmel, şimdiden hayırlı olsun diyelim inşallah en kısa zamanda alırsın. İstersen indirimleri bekleyerek istediğin bütçeye de çekersin. İşte böyle bir şeyin bende oluşturduğu etki tam olarak bu. :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Şu incelemeyi izleyene kadar şiddetle almayı planlıyordum. İzledikten sonra fikrim bir miktar değişti. Öncelikle renkleri inanılmaz değil ama kötü de sayılmaz. Kontras oranı standart VA panellerden düşük kalıyor maalesef. Siyahları tam anlamıyla veremiyor. Boğuk gri şeklinde veriyor. Işık sızması kaçınılmaz ama bu modelde kaçınılmaz olan miktarın üstüne çıktığını düşünüyorum. HDR600 modu kessinlikle almak için bir kriter değil. Fald olmayan monitörlerde HDR modunun bir işe yaradığını düşünmüyorum, kaldı ki bu model true HDR bile değil. Gecikme sürelerine gelirsek bırakın VA panelleri TN paneller içinde bile piyasanın en iyilerinden. Turnuva sevyesinde rekabetçi oyunlar oynayacağınızdan şüpheniz olmasın. Inanılmaz düşük inputlag ve gercek 1ms gtg veriyor ve bu gerçekten inanılmaz. Arka aydınlatması ve monitörün tasarımına bayıldım. Gerçekten masada harika duruyor. Sonuca gelirsek, kötü bir monitör mü? Hayır değil fakat maalesef 6000-7000 bin liralık bir amiral gemisi olunca çok daha fazlasını bekliyorsunuz. Ben aşırı pahalı ve parasını haketmediğini düsünüyorum. Özellikle aynı fiyat bandında LG'nin 4K 144Hz nano IPS 1gtg 27GN950 Türkiye'ye giriş yapacakken kessinlikle iyi düşünülmesi gerekir.

Şu incelemeyi izleyene kadar şiddetle almayı planlıyordum. İzledikten sonra fikrim bir miktar değişti. Öncelikle renkleri inanılmaz değil ama kötü de sayılmaz. Kontras oranı standart VA panellerden düşük kalıyor maalesef. Siyahları tam anlamıyla veremiyor. Boğuk gri şeklinde veriyor. Işık sızması kaçınılmaz ama bu modelde kaçınılmaz olan miktarın üstüne çıktığını düşünüyorum. HDR600 modu kessinlikle almak için bir kriter değil. Fald olmayan monitörlerde HDR modunun bir işe yaradığını düşünmüyorum, kaldı ki bu model true HDR bile değil. Gecikme sürelerine gelirsek bırakın VA panelleri TN paneller içinde bile piyasanın en iyilerinden. Turnuva sevyesinde rekabetçi oyunlar oynayacağınızdan şüpheniz olmasın. Inanılmaz düşük inputlag ve gercek 1ms gtg veriyor ve bu gerçekten inanılmaz. Arka aydınlatması ve monitörün tasarımına bayıldım. Gerçekten masada harika duruyor. Sonuca gelirsek, kötü bir monitör mü? Hayır değil fakat maalesef 6000-7000 bin liralık bir amiral gemisi olunca çok daha fazlasını bekliyorsunuz. Ben aşırı pahalı ve parasını haketmediğini düsünüyorum. Özellikle aynı fiyat bandında LG'nin 4K 144Hz nano IPS 1gtg 27GN950 Türkiye'ye giriş yapacakken kessinlikle iyi düşünülmesi gerekir.

Memnun olan çok kişi var. Ben bizzat kendim deneyimledim bir arkadaş LoL oynuyordu ve bir sıkıntısını görmedim. Test yapan kişileri dinlerim ama önce kendi deneyimlerime bakarım ki çok beğendim. Test yapan kişileri çöpe atalım demiyorum, emeklerine saygısızlık olur ama kaldı ki şurada espor oyuncusu değiliz nihayette(ama merak etmeyin böyle bir niyetiniz varsa ona da cevap verir 😉). Fiyatı için kara cuma gibi büyük indirim günleri beklenebilir. Günümüz ekran kartı teklonojisinde tillahı gelse 4K çözünürlükte verebileceği FPS belli. O yüzden 4K için en az 4-5 yıl daha ekran kartlarının gelişimini beklememiz gerektiğini düşünüyorum.

Son düzenleme:

İngilizcem pek iyi değil🤗

Memnun olan çok kişi var. Ben bizzat kendim deneyimledim bir arkadaş LoL oynuyordu ve sıkıntısını görmedim. Test yapan kişileri dinlerim ama önce kendi deneyimlerime bakarım ki çok beğendim. Test yapan kişileri çöpe atalım demiyorum, emeklerine saygısızlık olur ama kaldı ki şurada espor oyuncusu değiliz nihayette(ama merak etmeyin niyetiniz varsa ona da cevap verir). Fiyatı için kara cuma gibi büyük indirim günleri beklenebilir. Günümüz ekran kartı teklonojisinde tillahı gelse 4K çözünürlükte verebileceği FPS belli. O yüzden 4K için en az 4-5 yıl daha beklememiz gerektiğini düşünüyorum.

Sadece fiyat/performans yorumu yaptım. Kıt kanaat elde ettiğim bir para olsaydı, bu monitörü alırken kesinlikle kafamda soru işaretleri olurdu. Onun haricinde indirimden almak, bütçe sıkıntısız alacaklar için neden olmasın? Alınabilir. Monitörler konusuna biraz fazla kafa yorduğum için detaylı bakıyorum. Şu ana kadar baktığım en iyi fiyat performans ürünlerinden LG 27GL850-B modelini de önerebilirim. LG kendi panellerini ürettiği için hem kalite hem fiyat/performans sınıfında iyi işler çıkarıyor.

Sadece fiyat/performans yorumu yaptım. Kıt kanaat elde ettiğim bir para olsaydı, bu monitörü alırken kesinlikle kafamda soru işaretleri olurdu. Onun haricinde indirimden almak, bütçe sıkıntısız alacaklar için neden olmasın? Alınabilir. Monitörler konusuna biraz fazla kafa yorduğum için detaylı bakıyorum. Şu ana kadar baktığım en iyi fiyat performans ürünlerinden LG 27GL850-B modelini de önerebilirim. LG kendi panellerini ürettiği için hem kalite hem fiyat/performans sınıfında iyi işler çıkarıyor.

Hocam Curved olsa direkt alırdım onu maalesef Curved takıntım var.

Benim burada belirttiğim bir oyuncunun fiyattan bağımsız olarak(yani parası olan alır hesabı) ulaşabileceği en yüksek performansı elde etmek. F/p olayına girersek ekran kartı için AMD 6000 serisi ekran kartlarını bekleyelim, monitör için ise 2500-3000-3500 TL bandında 2K 144-165-240Hz bir monitör alınır derdim. Ayrıca bu kadar iyi bir monitörü haksız yere kötülüyor olabilirsin.

Son düzenleme:
Bizim burada belirttiğimiz bir oyuncunun fiyattan bağımsız olarak(yani parası olan alır hesabı) ulaşabileceği en yüksek performansı elde etmek. fiyat/performans olayına girersek ekran kartı için AMD 6000 serisini bekleyelim, monitör için ise 2500-3000-3500 TL bandında 2K 144-165-240Hz bir monitör alınır derdim. Ayrıca bu kadar iyi bir monitörü haksız yere kötülüyor olabilirsin.

Fiyattan bağımsız bakıyorsanız, edinilecek kriteriniz yok demektir. G7 özelliklerine sahip bir monitör 2020 içinde çıkmayacak. Ben 6000/7000TL'yi hakettiğini şahsen düşünmüyorum 2021'de diğer markalar 2K 240Hz modellerini sürerler piyasaya. Tabi butçenizin çetelesini ben tutmuyorum. Istediğiniz gibi harcamakta özgürsünüz :)

Fiyattan bağımsız bakıyorsanız, edinilecek kriteriniz yok demektir. G7 özelliklerine sahip bir monitör 2020 içinde çıkmayacak. Ben 6000/7000TL'yi hakettiğini şahsen düşünmüyorum 2021'de diğer markalar 2K 240Hz modellerini sürerler piyasaya. Tabi butçenizin çetelesini ben tutmuyorum. Istediğiniz gibi harcamakta özgürsünüz :)

Ona bakıyorsanız siz 5 yıl daha bekleyin 16K monitörler çıkacak, yok yok almayın bir 10 yıl daha bekleyin 32K monitörler çıkacak. Böyle bir mantık yok, bu kadar bekleyen de. Elbette bu teklonoji daha yeni ve giriş seviyesinde, dediğiniz gibi biraz(sadece biraz) bekleyen kötüde yapmaz ama öneri isteyen arkadaş hemen alacak gibi görünüyor, yoksa 4-6 ay daha eski monitör ile idare edilebilir. Daha iyileri çıkacaktır. Mesela birkaç yıl önce 2080 Ti sistem toplayan arkadaş bilmiyormuy du bunun bir üstünün çıkacağını? O zaman bekleseydi birkaç yıl. Sizce birkaç yıl bekler mi o arkadaş? Biz burada öneri yazıyoruz, kendimiz için değil ki size bütçemin çetelesini tut diyen yok! Parası olan alır olmayan kalır bu kadar basit ki benim sistemim zaten bana yeter. Çok param varsa şu an en iyisini neden almayayım ki?

Son düzenleme:
Ben ürünü yorumladım sizin neyin kavgasında olduğunuzu anlamadım. Alacak kişi istediğini yapabilir. Sadece ürünü yorumladım. Bir şeyin altını çizmek istiyorum. Ürünu yorumladım.

Geri
Yukarı