3080 PSU yeter mi?

mustafaoguz

Kilopat
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Animasyon
Merhabalar ASUS RTX 3080 STRIX OC Edition ekran kartı için mevcutta bulunan 750W 80+ sertifikalı güç kaynağı yeterli gelir mi yoksa 850W 80+ Platiniumya da Gold sertifikalıya geçmeli mi?

Kendi sitesinde 850W olarak tavsiye ediliyor. Ancak bu değerler genelde hep biraz daha yüksek veriliyor diye biliyorum. Normal modeller için 750W tavsiye ediliyormuş. Yine de alabilirseniz 850 almak ilerisi için daha iyi olabilir.

İlla Platinum almaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Ama tabi gold olursa daha iyi olabilir.

Bütçeyi bilmiyorum ama 10 sene garantili Corsair'in şu ürünü iyi olabilir. Aslında bu ürünü ben de almak istiyorum. Dolar da hızla yükseliyor. Bu fiyatlarda daha sonra bulmamız zor olacak.

RTX 3000 serisi çok çok fazla güç tüketiyor. Önerilen Watt alt sınır olarak düşünülmeli zira bir kanal deneyini yaptı ve 790W civarı çekildi sistemden toplam. Önerim minimum 850W +80 marka bir PSU, bende o var sırf sınırda çalışacağı için RTX 2080S aldım. Güç derdi yok, oyun kapanma problemi yok :). MLCC problemi de yok :).

Kendi sitesinde 850W olarak tavsiye ediliyor. Ancak bu değerler genelde hep biraz daha yüksek veriliyor diye biliyorum. Normal modeller için 750W tavsiye ediliyormuş. Yine de alabilirseniz 850 almak ilerisi için daha iyi olabilir.

İlla Platinum almaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Ama tabi gold olursa daha iyi olabilir.

Bütçeyi bilmiyorum ama 10 sene garantili Corsair'in şu ürünü iyi olabilir. Aslında bu ürünü ben de almak istiyorum. Dolar da hızla yükseliyor. Bu fiyatlarda daha sonra bulmamız zor olacak.

Çok güzel ürüne benziyor bunu almak sizin için iyi olacaktır. Öte yandan AMD isterseniz güç tüketimi daha az.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Geri
Yukarı