3080 satılmalı mi 4070 mi beklenmeli?

Arkadaşlar selam. Elimde 3080 TUF 12 GB modeli var. 2 aydir kenarda duruyor. Satmak için almıştım. Satilmayinca düşündüm ki 4070 falan cikana kadar kullanip o zaman 4070 alırım. Peki sizce hangisi mantikli yardımcı olursanız sevinirim.

Bence 4070 çıktığında satarsın çünkü fiyatı artıyor yani sana kalmış.

Bence 4070 çıktığında satarsın çünkü fiyatı artıyor yani sana kalmış.
Yani hocam dolarin da arttığını ve artacağını düşünürsek cok da fiyatlar düşmez degil mi?

Gerçek testleri görelim, ben 4000 serisinde ciddi bir performans artışı beklemiyorum kağıt üzerinde söyledikleri gibi. Bu sebeple 3080(12Gb) fiyatı pek düşmez diye düşünüyorum kısa sürede. NVidia düşmemesi için manipülasyon yapıyor şu an zaten. Ama herşey AMD nin tanıtacağı ekran kartı ve fiyat politikasına bağlı.

3080'lerin ikinci elleri 10.000TL'ye kadar düşmüş durumda. Bu fiyata 4070 alabileceğini düşünmüyorum.
Şimdi satsan da, 4070 çıktığında satsan da üzerine bir bu kadar eklemen gerekecektir diye düşünüyorum.

Gerçek testleri görelim, ben 4000 serisinde ciddi bir performans artışı beklemiyorum kağıt üzerinde söyledikleri gibi. Bu sebeple 3080(12Gb) fiyatı pek düşmez diye düşünüyorum kısa sürede. NVidia düşmemesi için manipülasyon yapıyor şu an zaten. Ama herşey AMD nin tanıtacağı ekran kartı ve fiyat politikasına bağlı.
Haklisin hocam daha ortada testler de yok açıkçası 1 hafta daha bekleyip satilmazsa kullanacağım suan idarelik rx580 kullanıyorum lanet ettim o derece.

3080'lerin ikinci elleri 10.000TL'ye kadar düşmüş durumda. Bu fiyata 4070 alabileceğini düşünmüyorum.
Şimdi satsan da, 4070 çıktığında satsan da üzerine bir bu kadar eklemen gerekecektir diye düşünüyorum.
Hayir hocam yanlis anladin 10k ya satarsam o zaman da uzerine ne kadarsa koyup 4070 falan almayi düşünüyorum yani.

Doğrudur. Şöyle düşün 4070 alıcağın zaman geldi o zamana kadar 3080 iyice değerlenir zaten öyle satarsın bence.
Baya komiksin harcanma buralarda.

Geri
Yukarı