3080 Sistemde "MEMORY_MANAGEMENT" hatası

2pactr

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 5900X.
MSI X570 Tomahawk Wi-Fi
EVGA RTX 3080 FTW 3
G.Skill Ripjaws DDR4 2400 C15D - 16 gvr ( CL-15-15-15-35 1.20v Intel XMP 2.0 ready )
Arctik Liquid Freezer II 360.
Thermaltake Toughpower Gold 750W.

Merhaba sistemim bu şekilde yeni topladım RAM-PSU- GPU ve SSD'ler eski sistemimde hatasız bir şekilde kullandığım parçalarım. Yeni sistemde de bunları kullanıyorum fakat sürekli mavi ekran MEMORY_MANAGEMENT hatası alıyorum.

Yaptıklarım.
SSD'ye temiz kurulum Windows yükleme.
Memtest 86 ile test ( error hata yok )
Windows bellek tesli ( hata yok )
BIOS güncel sürüm güncelleme.
Driverları kurma.

Ne yaparsam yapayım MEMORY_MANAGEMENT mavi ekran hatası almaya devam ediyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

SATA bağlantılarını kontrol edin. Mümkünse portu veya kabloyu da değiştirin.
SATA sürücülerini güncelleyin.

Mevcut depolama diskinize HD Tune ile bir "error scan" yapın. "quick scan" kapatarak yapmalısınız testi.
SSD varsa Hard Disk Sentinel ile Smart değerlerini paylaşın.

Tamamdır hocam hallediyorum.

Bazen fazla katı davranan antivirüsler de bu hatayı verdirebiliyor, antivirüs kullanıyor musunuz?

Antivirüs yüklemedim hocam. Windows temiz kurulum yaptım, diğer sürücülerdeki virüslerden olabilir mi diyorsunuz? Tavsiye ettiğiniz bir program var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu hatayı alan arkadaşlar CPU Cooler'ın işlemciye oturduğu vidayı biraz gevşetebilirler ya da yeniden termal macun sürüp deneyebilirler.

Yabancı bir forumda aynı problemi yaşayan biri bu işlemleri yapmış ve düzelmiş.

Ben de şu an Arctic Liquid Freezer II'nin vidalarını gevşettim ve 1-2 saattir mavi ekran MEMORY_MANAGEMENT hatası almıyorum. Buraya sıcağı sıcağına yazmak istedim ki aynı problemi yaşayan arkadaşlar deneyebilsinler.

Eğer bu konuya cevap yazmassam bilin ki problem çözülmüştür. Moderatör arkadaşlar'da aynı problemi yaşayan kişileri bu tavsiyeyi versinler lütfen, çok zor bulduğum bir bilgi oldu.

Yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum.

Tekrardan merhaba, cpu soğutucunun vidalarını gevşettiğimdem beridir sadece 1 kere mavi ekran hatası aldım o da kernal data inpage error oldu.

Sizin dediğiniz gibi depolama araçlarınıda HDTUNE ile error scan yaptım.Bir problem çıkmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı