3080 Ti ile Quadro RTX 4000 SLI yapılır mı?

123Deniz123

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben Deniz. CGI animasyonlar ve photorealistic renderlar üretiyorum. Şu an bir şirkette çalışmaktayım, daha öncesinde bir bilgisayar topladık. Sistem özellikleri şunlar:
  • Quadro RTX 4000.
  • MSI X570 A-PRO
  • 16x2 Vengeance 3200 MHz RAM.
  • Ryzen 7 5800X.
  • 750W PSU.

Bu sistemi geliştirmek istiyorum ve bana en çok gereken şey ekran kartı, bu yüzden 3080 Ti takmak istiyorum bir tane daha ama Vatan'ı aradığımda SLI desteklemediğini söylediler. Doğru mu? Ve eğer öyleyse ekran kartı seçimini ne yapmam gerek Quadro'yla beraber çalışması için ve performansı, fiyat olarak da nasıl bir ekran kartı seçimi yapmam gerek bilgilendirebilir misiniz? Teşekkürler.

Merhaba, ben deniz. CGI animasyonlar ve photorealistic renderlar üretiyorum. Şu an bir şirkette çalışmaktayım, daha öncesinde bir bilgisayar topladık. Sistem özellikleri şunlar:
  • Quadro RTX 4000.
  • MSI X570 A-PRO
  • 16x2 Vengeance 3200 MHz RAM.
  • Ryzen 7 5800X.
  • 750W PSU.

Bu sistemi geliştirmek istiyorum ve bana en çok gereken şey ekran kartı, bu yüzden 3080 Ti takmak istiyorum bir tane daha ama Vatan'ı aradığımda SLI desteklemediğini söylediler. Doğru mu? Ve eğer öyleyse ekran kartı seçimini ne yapmam gerek Quadro'yla beraber çalışması için ve performansı, fiyat olarak da nasıl bir ekran kartı seçimi yapmam gerek bilgilendirebilir misiniz? Teşekkürler.

Aynı Quadro'dan bir tane daha alıp SLI yapmalısın performans için.

30000TL bir de tabii 13-15'e Quadro'yu satabilirsem 43-45.000TL arasında.

Bir tane 3090 size zaten yeterli olacaktır. Bu devirde SLI mantıklı değil.
Kalan parayla da RAM ve PSU alırsınız.
Eski RAM'leri satıp bu RAM'den 2 tane alısanız render işlerinde kolaylık sağlar.
750W PSU yetmeyebilir onu da satıp bunu alabilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı