3080 Ti sisteme 12. nesil dışında hangi işlemci iyi gider?

adimmurat

Centipat
Daha fazla  
Şimdi her şeyi dizdiniz on numara sistem yaptınız ekran kartınız 3080 Ti FTW3 sadece 1 şey almadınız o da işlemci. Siz bu güzel sisteme hangi işlemciyi takardınız?
(Not: Bütçe önemsiz tek şart 12. nesil olmayacak ve Intel olacak. Seçtiğiniz işlemci öyle bir işlemci olacak ki hem tek çekirdek isteyen hem çoklu çekirdek isteyen hem işlemci isteyen tüm (rekabetçi silahlı) oyunlardan en iyi FPS'i alsın ve sizi zirveye çıkarsın.)

Son düzenleyen: Moderatör:
10900k olabilir ama neden Intel şartı var onu anlamadım.:)

Ben Intel alacağım ondan:) bu arada.
Şu 2 işlemciden hangisini seçerdin.

Intel i9-10900K​

Intel i7-11700K​

Az önce oyun FPS'lerine baktım i7 silahlı oyunlarda geçiyordu i9 işlemciyi sebep nedir acaba?​

10900k - 10850k aklıma bunlar geldi.

Peki

Intel i7-11700K rekabetçi oyunlarda neden daha çok FPS veriyor bilmediğimden soruyorum 10900KYI geçiyor i7 sebep nedir?​

3080 FTW3 kullanıyorum eski kartım 1060 6gb idi o yüzden intel 7700k takılıydı 3000 serisinde bir çok işlemci denedim ancak en verimli ürünü amd tarafında buldum çok uçmadan, 5800X kullanıyorum gayet memnunum ancak siz Intel istemişsiniz o yüzden İ7-11700K tavsiyem olacaktır. Tabii umarım bunları yaparken 750w vs bir psu kullanmamışsınızdır tecrübelerim üzerine minimum tavsiyem 850-1000w olacaktır.

Ben Intel alacağım ondan:)
Bu arada şu 2 işlemciden hangisini seçerdin?

Intel i9-10900K​

Intel i7-11700K​

Az önce oyun FPS'lerine baktım, i7 silahlı oyunlarda geçiyordu i9 işlemciyi. Sebep nedir acaba?​

Bu işlemcileri alacak bütçeniz varsa direkt AMD Ryzen 5 5800X3D almanız çok daha iyi olur, iki işlemciden de çok daha iyi FPS değerlerine sahip. AMD illa olmaz diyorsanız i7-12700K alabilirsiniz. 11. nesiller çok ısınan bir seri ve soket değiştiği için yükseltmeye kapalı. 12. nesilde büyük bir performans artışı oldu.

Ben Intel alacağım ondan:) bu arada.
Şu 2 işlemciden hangisini seçerdin.

Intel i9-10900K​

Intel i7-11700K​

Az önce oyun FPS'lerine baktım i7 silahlı oyunlarda geçiyordu i9 işlemciyi sebep nedir acaba?​

Peki

Intel i7-11700K rekabetçi oyunlarda neden daha çok FPS veriyor bilmediğimden soruyorum 10900KYI geçiyor i7 sebep nedir?​

I9 bazı noktalarda daha güçlü kalıyor o yüzden de güç dengesizliğinden darboğaz oluşumu olabiliyor. Ama ana sebep i7'nin gaming, i9'un daha çok 3d render işleri için olduğu sanırsam...

Bu işlemcileri alacak bütçeniz varsa direkt AMD Ryzen 5 5800X3D almanız çok daha iyi olur, iki işlemciden de çok daha iyi FPS değerlerine sahip. AMD illa olmaz diyorsanız i7-12700K alabilirsiniz. 11. nesiller çok ısınan bir seri ve soket değiştiği için yükseltmeye kapalı. 12. nesilde büyük bir performans artışı oldu.
Sanırım arkadaş direkt soket değiştirmek istemiyor. Bana kalırsa da soket değişikliğine giderse 5800X'ten yana olması lazım...

Şimdi her şeyi dizdiniz on numara sistem yaptınız ekran kartınız 3080 Ti FTW3 sadece 1 şey almadınız o da işlemci. Siz bu güzel sisteme hangi işlemciyi takardınız?
(Not: Bütçe önemsiz tek şart 12. nesil olmayacak ve Intel olacak. Seçtiğiniz işlemci öyle bir işlemci olacak ki hem tek çekirdek isteyen hem çoklu çekirdek isteyen hem işlemci isteyen tüm (rekabetçi silahlı) oyunlardan en iyi FPS'i alsın ve sizi zirveye çıkarsın.)
Neden 12.nesil olmayacak ki hocam kendi elinizle performans kaybediyorsunuz.

3080 FTW3 kullanıyorum eski kartım 1060 6 GB idi o yüzden Intel 7700k takılıydı 3000 serisinde birçok işlemci denedim ancak en verimli ürünü AMD tarafında buldum çok uçmadan, 5800X kullanıyorum gayet memnunum ancak siz Intel istemişsiniz o yüzden i7-11700K tavsiyem olacaktır. Tabii umarım bunları yaparken 750W vs bir PSU kullanmamışsınızdır tecrübelerim üzerine minimum tavsiyem 850-1000W olacaktır.

Teşekkür ederim aklımın bir kenarında i7 11700K duruyor yine de benden daha bilgili kişilere sormak istedim AMD şu an kullanıyorum o yüzden Intel'i denemek istedim.

Bu işlemcileri alacak bütçeniz varsa direkt AMD Ryzen 5 5800x3D almanız çok daha iyi olur, iki işlemciden de çok daha iyi FPS değerlerine sahip. AMD illa olmaz diyorsanız i7-12700K alabilirsiniz. 11. nesiller çok ısınan bir seri ve soket değiştiği için yükseltmeye kapalı. 12. nesilde büyük bir performans artışı oldu.

AMD Ryzen 5 5800x3D çok düşündüm alıp almamak arasında şu an AMD kullanıyorum Intel'i de denemek istedim hepsi bu ama dediğin işlemci zirve biliyorum.

Neden 12.nesil olmayacak ki hocam kendi elinizle performans kaybediyorsunuz.

Birçok insan 12 nesile geçme sıkıntılı dedi o yüzden.

Teşekkür ederim aklımın bir kenarında i7 11700K duruyor yine de benden daha bilgili kişilere sormak istedim AMD şu an kullanıyorum o yüzden Intel'i denemek istedim.

AMD Ryzen 5 5800x3D çok düşündüm alıp almamak arasında şu an AMD kullanıyorum Intel'i de denemek istedim hepsi bu ama dediğin işlemci zirve biliyorum.

Birçok insan 12 nesile geçme sıkıntılı dedi o yüzden.
12.nesilin sıkıntısı yok hocam.
Hatta 10.nesile göre daha az sıkıntılı.
Ben olsam 3080 ti için 12700k z690 ddr5 alırdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı