3080 Ti sisteme 12. nesil dışında hangi işlemci iyi gider?

Doğru demişler. Çok fazla elektrik çeken ve ısınan bir işlemci. i9-12900K o olmuyorsa i7-12700K almanız daha iyi. Her iki işlemci de i9-11900K'dan oyun performansı olarak daha iyi.
i7 12700K alırsam ddr5 mi geçmek zorundayım yoksa ddr4 anakart ile uyumlu mu?

Doğru demişler. Çok fazla elektrik çeken ve ısınan bir işlemci. i9-12900K o olmuyorsa i7-12700K almanız daha iyi. Her iki işlemci de i9-11900K'den oyun performansı olarak daha iyi.

Kanka sana bir şey daha soracağım şimdi sana 2 tane işlemci söylesem desem ki bu 2 işlemciden hangisi daha çok elektrik yakar desem anlayabilir misin bunu? Eğer anlarsan nasıl anlarsın bana da anlatır mısın işlemci seçerken ona bakarım hangisi yüksek elektrik çekiyor diye.
Ayrıca bir şey gördüm acaba bunlardan mı anlaşılıyor elektriği çok yakmaları?
Güç Tüketimi: 165 W
Güç Tüketimi: 95 W

Son düzenleme:
i7 12700K alırsam ddr5 mi geçmek zorundayım yoksa ddr4 anakart ile uyumlu mu?

Kanka sana bir şey daha soracağım şimdi sana 2 tane işlemci söylesem desem ki bu 2 işlemciden hangisi daha çok elektrik yakar desem anlayabilir misin bunu? Eğer anlarsan nasıl anlarsın bana da anlatır mısın işlemci seçerken ona bakarım hangisi yüksek elektrik çekiyor diye.
Ayrıca bir şey gördüm acaba bunlardan mı anlaşılıyor elektriği çok yakmaları?
Güç Tüketimi: 165 W
Güç Tüketimi: 95 W
DDR4 anakart alırsanız kullanabilirsiniz, 12. nesil işlemciler hem DDR4 hem DDR5 destekliyor. Güç tüketimi için yapılan testleri incelemek gerekiyor.

Ben Intel alacağım ondan:) bu arada.
Şu 2 işlemciden hangisini seçerdin.

Intel i9-10900K​

Intel i7-11700K​

Az önce oyun FPS'lerine baktım i7 silahlı oyunlarda geçiyordu i9 işlemciyi sebep nedir acaba?​

Peki

Intel i7-11700K rekabetçi oyunlarda neden daha çok FPS veriyor bilmediğimden soruyorum 10900KYI geçiyor i7 sebep nedir?​

Dostum bunu aslında ekran kartı gibi düşünebilirsin nasıl rtx 2070 rtx 3060 ti den kendi serisinde model olarak yüksekte olsa 3060 ti daha güçlü bir model üretim bandından çıkarken mimamirisi olsun üretim nanometrisi olsun desteklediği teknolojiler olsun daha yeni sen 12.nesil olmasın dedin bende ucu ucuna tam yetecek bir işlemci söyledim 😊

Yeni konular

Geri
Yukarı