3080 Ti ve 12600K sistem için anakart tavsiyesi

Daha fazla  
Meslek
Doktor
Merhaba. Yeni MSI Gaming X Trio RTX 3080 Ti ekran kartı satın aldım. Sistemimi Intel i5-12600K işlemci ile kurmak istiyorum. Ancak bu işlemci ve bu ekran kartı ile kuracağım sistem için bir anakart seçemedim. Böyle bir sistemde mATX anakart kullanılır mı? Fiyat olarak çok uçuk olmayan bir anakart önerisi bekliyorum. Sistemde işlemci için de sıvı soğutma kullanacağım. Ona göre bir öneri verirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınız var zaten dahili grafiğe ihtiyacınız yok, oc yapacaksanız 12600kf+z690, oc yapmayacaksanız 12600f+ orta halli b660 alıp oldukça memnun olabilirsiniz, ben olsam 12600f ve b660 alırdım, MSI MAG B660M MORTAR Intel LGA1700 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bu sisteme yakışır bu anakart(ekran kartınız msi diye bu modeli attım farklı markalardan daha f/p bulabilirsiniz)
OC yapmaya niyetim yok. Sistemi dümdüz gaming maksatlı kullanacağım. Açıkçası çok fazla bir bütçe de ayırmak istemiyorum anakarta. Sizin attığınız anakart micro ATX bir anakart. MicroATX anakart benim sistemim için herhangi bir sorun oluşturur mu? Sıvı soğutma ya da ekran kartının sığmaması gibi bir dert olur mu acaba?

OC yapmaya niyetim yok. Sistemi dümdüz gaming maksatlı kullanacağım. Açıkçası çok fazla bir bütçe de ayırmak istemiyorum anakarta. Sizin attığınız anakart micro ATX bir anakart. MicroATX anakart benim sistemim için herhangi bir sorun oluşturur mu? Sıvı soğutma ya da ekran kartının sığmaması gibi bir dert olur mu acaba?
hayır dediğiniz sorunlar olmaz, lakin işin uzmanı değilim ondan direk bu anakartı alın diyemem @messinicocugu hocam bakarsa iyi olur

OC yapmaya niyetim yok. Sistemi dümdüz Gaming maksatlı kullanacağım. Açıkçası çok fazla bir bütçe de ayırmak istemiyorum anakarta. Sizin attığınız anakart Micro ATX bir anakart. MicroATX anakart benim sistemim için herhangi bir sorun oluşturur mu? Sıvı soğutma ya da ekran kartının sığmaması gibi bir dert olur mu acaba?

Sorun olmaz bir tek ekran kartı sarkabilir ama onun için tutacak alabilirsin hiç uğraşmak istemezsen buna bak:

Sorun olmaz bir tek ekran kartı sarkabilir ama onun için tutacak alabilirsin hiç uğraşmak istemezsen buna bak:
Ekran kartının kutusundan tutacak destek çıktı zaten. Onun dışında microATX kart sorun olmaz diyorsanız alabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı