3080 Ti vs 3090

Sadece Single Player oyun.
Blender gibi uygulamalarla uğraşmıyorsanız ve ray tracing ile ilgilenmiyorsanız en mantıklısı amd. Ben 6900xt'yi aldığımda 3070ti ile aynı fiyattaydı. Spidermani 4k native'de 75fps sabit oyundaki bütün ayarlar maksimumda ray tracing kapalı bitirdim. Ray tracing ve blender hariç sadece oyun için amd daha f/p.

Blender gibi uygulamalarla uğraşmıyorsanız ve ray tracing ile ilgilenmiyorsanız en mantıklısı amd. Ben 6900xt'yi aldığımda 3070ti ile aynı fiyattaydı. Spidermani 4k native'de 75fps sabit oyundaki bütün ayarlar maksimumda ray tracing kapalı bitirdim. Ray tracing ve blender hariç sadece oyun için amd daha f/p.
7000 serisinin duyurusu da yapılsın bakalım. Duruma göre 3090, 4000 serisi veya 7000 bakacağım o zaman ama Amd'de bana ek güç kaynağı masrafı çıkartacaksa muhtemelen 3090'a yönelirim.

5700 XT'de sorun yaşamamanız sizin şansınız olmuş. 5000 serisinde 5500XT haricinde çok sorun vardı diye hatırlıyorum. 5600XT ve 5700XT'de yani.

Daha öncesinde de bende RX 580 vardı, insanlar sorun yaşarken ben yaşamıyordum. Şans meselesi ve diğer parçaların uyumlu ve kaliteli olmasıyla ilişkili sanırım biraz. Özellikle güç kaynağının.

6000 serisinde dediğiniz doğru, AMD imajını yeniledi bu seri sayesinde. 6800 XT kullanıyorum ben de çok memnunum.
Hocam bende de RX 5600 XT var, sorun yok denecek kadar az. RDNA kartlarının geneli oldukça sorunsuzdu sanırım.

Benim ekran kartımın şu an satış fiyat ortalaması nedir ? Mining yapmadım ama LHR kilidi yok ürünün
Giagabyte Eagle 3060 Ti v.1.0

Sadece Single Player oyun.
3080 bile alabilirsin. Hem yeni seri çıktı güncellemek için kenarda oarada kalır hemde performans olarakta işini görür. Bende yakın zamanda rtx30 serisi aldım ama sanırım 40 serini bekleyip sabretmek çok çok daha mantıklıymış.

3080 bile alabilirsin. Hem yeni seri çıktı güncellemek için kenarda oarada kalır hemde performans olarakta işini görür. Bende yakın zamanda rtx30 serisi aldım ama sanırım 40 serini bekleyip sabretmek çok çok daha mantıklıymış.

4000 serisi almaya karar verdim. 5-6 ay sonra piyasa biraz otursun öyle artık. Hem de PSU ATX3.0 1000w olarak güncelleyeceğim.

4000 serisi almaya karar verdim. 5-6 ay sonra piyasa biraz otursun öyle artık. Hem de PSU ATX3.0 1000W olarak güncelleyeceğim.

En doğrusunu yapmışsınız. Ben 3090 Ti'dan beklediğim performansı alamadım açıkçası. Ben çok uçuk şeyler bekliyordum. İşim gereği aceleci davrandım. 4000 serisinin piyasa fiyatlarını görmeyi bekliyorum, bende 4000 serisine geçeceğim.

Geri
Yukarı