Çözüldü 3090'lı sistemde mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

srknbrbr

Picopat
Daha fazla  
Minidump Rapor Linki
https://disk.yandex.com.tr/d/HXRuh6AVW6oJPw
RAM
32
SSD veya HDD modeli
1rb
Ekran kartı
msı 3090 24gb
Anakart
asrock
İşlemci
amd 7500f
Sağ ol sun marix hocam bana çok yardımcı oldu hakkını ödeyemem çok uğraştı ama konuyu mesaja kapanmış mavi ekran almaya devam ediyorum.

@181951 @GFYT

-Ekran kartı sağlam
-Ram’lar testten geçti memtes pass
-PSU 850w gold sağlam
-Anakart sıkıntı yok
-ssd sağlam
-bios güncel
-xmp açık 5600mhz max
Sağolsun marix hocam çok yardımcı oldu baya şeyler düzelttik pc de,ama mesajlara kapandı konu bende onu çok yormak istemedim artık,sizi görünce etiketledim,
Son zamanlarda aldığım mavi ekran hataları bazıları
-Lan sürücüsü diyordu marix hocam
-Wifi alıcısı takılı ondan hata veriyordu sürücüden
-ekran kartım driver hatası veriyordu ddu silip sıfırdan kurdum normalde 3060 vardı 3090 geçtim onun için ddu kullandım,
-bir önceli mavi ekran forza horizon doğrulamasıydı onuda yaptık
Bugun bakınca dosyalara windows klasörüne dm 24 dünde hata vermiş paylaşayım dedim sizinle.
Windows 11 pro sürümü yüklü daha yeni formatladık marix hocamla,güncellemeleride alıyor şuan sorunsuz çalışıyor tabi arada arada mavi ekran alıyoruz.
Bilgisayari 2 ay önce vatandan aldım 3060 li sistem aldımğımda çok mavi ekran yedim 1 ay uğraştırdılar beni bende ram testi yaptım bitanesi bozul cıktı değiştik kurtardık sonra ara ara mavi ekran gelmeye başladı,windows craklı idi onuda orjinale çevirdim.dediğim gibi herşey olması gerektiği gibi sürücüler güncel bios güncel windows güncel.
-Pc de yaptığım değişik lik sadece 3090 kart taktık ddu temiz kurulum
-Psu değiştim 600 vardı 850w yaptım.
Şuan tahmin mavi ekran hatalarım sürücüler ve oyunlardan olabilir diye düşünüyorum dosya analizi yapamıyorum henüz.
Sistem
-AMD Ryzen 5 7500F 38MB.
-ASRock A620M DDR5.
-GeForce RTX 3090 24 GB 384bit.
-Power Boost Deep 2x120mm 240 ARGB fanlı sıvı soğutma sistemi.
-psu 850w 80plus gold
-Kioxia Exceria Plus G3 1TB NVMe gen4 M.2
- G.Skill 16GBX2 Ripjaws S5 DDR5 5600MHz CL36

@GFYT
Hocam nezaman inceleme şansınız olur.

Son düzenleme:
Çözüm
Hocam peş peşe hata aldım bu sefer bakablir misiniz?

@GFYT

-CPU-Z kaldırdım.
-Lan sürücüsü kaldırım tekrar yükledim.
-SYS dosya işlemini yaptım.

Hocam bu hataları dün aldım akşam,
Dediğiniz gibi.
-SYS işlemini yaptım.
-Ekran kartı sürücüsünü DDU silip güvenli modda tekrar kurdum.
-Lan sürücüsünü tekrar yükledim.
-CPU-Z kaldırdım.
Lan sürücüsü ile SYS işlemini bu sabah yaptım.
Ama dikkatimi bir şey çekti son 2 güncellemeyi kaldırdım Windows'tan hatalar oluştu Forza5'ten direk atmalar direk atıyor oyundan hatasız.
Bu sabah SYS işlemini yaptım ve lan sürücü yükledim daha atmadı?
Tabii Windows'u da güncelledim çünkü güncellemeleri sildikten sonra olmaya başladı at ma olayı, bende fazla mı sildim anlamadım☺️şu an güncel PC dün akşam aldığım hataları attım size. Bir incelerseniz çok sevinirim hocam.

Hocam çocuk oyun oynarken Forza5 direk atma yapıyor Steam girip doğuralama yaptığımda da mavi ekrana düşüyor, olay görüntüleyicisini de attım size ilk fotoğraflar mavi ekrana düştüğü saatler 02.27
Biraz da eskiye gidince bu hatayı çok verdiği görünüyor kilitleyip atıyor oyundan.
Forza'da sorun var sanırım silip baştanmı yüklesem?
Dosyaların hepsini attım size hocam bir bakar mısınız Forza hariç başka ne hatalar vermiş şimdiden teşekkürler.

@srknbrbr @GFYT

7.fotoğraftaki önemli hata dediğine bakar mısınız hocam.

Minidump dosyalarına baktım, şu aşamaları yap;

• BattlEye yazılımını kaldır.
  • Ağ sürücünü güncelle.
  • Mümkünse başka bir ekran kartıyla dene.
Aldığınız mavi ekran, önceki sorunlarla alakalı değil; yeni yaptığınız varsa Windows Update kaynaklı. W11 mi kullanıyorsunuz?

Kullandığınız sıvı soğutma ahım şahım bir model değil. GPU sıcaklıklık değerlerine bakılacaksa hotspot değeri yüksek çıkabilir, normaldir.
Aynen hocam windows11 pro orjinal,update yapıyor aslında güzel,artık takip edeceğim geldikçe sizin le paylaşacağım hocam😔

Mümkünse Windows 10 temiz kurulum yapalım.
hocam daha yeni temiz kurulum yaptık anahtar bile aldım aktifleştirmek için w11pro için şuan kalsam olmaz mı 10da hiç sevmiyorum,biraz daha böyle takip etsem.
keşke anahtar almasaydım ama şuda var marix hocam la beraber kurduk pc yi.
böyle biraz takip etsek hocam olurmu:(

Hocam daha yeni temiz kurulum yaptık anahtar bile aldım aktifleştirmek için W11Pro için şu an kalsam olmaz mı 10'da hiç sevmiyorum, biraz daha böyle takip etsem.
Keşke anahtar almasaydım ama şu da var marix hocam la beraber kurduk PC'yi.
Böyle biraz takip etsek hocam olur mu:(

Marix hoca bilgili bir üye, kurulum konusunda sıkıntı yoktur zaten. Son Update'i kaldırın mümkünse.

Çok uğraştı benim Allah razı olsun sizde öyle hakkınızı ödeyemem.
Son güncellemeyi nasıl kaldırırım?

Estağfurullah, sosyalin amacı yardımlaşmak değil mi :) siz hatayı almamaya başladığınız zaman şahsen ben mutlu oluyorum.

Buradan yardım alabilirsiniz, yine yapamazsanız etiketleyin;

Estağfurullah, sosyalin amacı yardımlaşmak değil mi :) siz hatayı almamaya başladığınız zaman şahsen ben mutlu oluyorum.

Buradan yardım alabilirsiniz, yine yapamazsanız etiketleyin;

Son güncelleme yaparken benim oğlan bişeyler yapmış galiba arkamdan kasa tuşuylamı kapamış bişeyler artık☺️.artık bakalım daha hata verecekmi dediğiniz gibi güncellemeyi kaldırayım.
Marix hocam bana termal macun önerdi fotoğrafını paylaşacağım.ekran kartımda 3090 da nerdeyse aynı fan hızında 10 derece düşüş oldu.allah razı olsun ondan.
Ben bu termali işlemciyede kullansam belkide oda düşüş yapacak kim bilir vatandan ne termali koydular işlemciye.

@GFYT
Hocam bunu da bakarımısınız.

Yakın tarihli güncellemeleri kaldırdım hocam,ama tabi bazıları kalkmıyor.
Ekran görüntüsü 2024-04-30 070357.png

Fazla bir şey de yüklü değil aslında,windows11 pro yu da sitesinden indirdik marix hocam la..bütün dirverleri tektek yükletti fazla birşey yükletmedi.
Ekran görüntüsü 2024-04-30 071001.png

@GFYT
Hocam md dosyasını inceleyebildiniz en son attığımı.

Dosya Ekleri

• IMG_2471.png
    IMG_2471.png
    104,9 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:
Son güncelleme yaparken benim oğlan bir şeyler yapmış galiba arkamdan kasa tuşuylamı kapamış bir şeyler artık☺️.artık bakalım daha hata verecek mi dediğiniz gibi güncellemeyi kaldırayım.
Marix hocam bana termal macun önerdi fotoğrafını paylaşacağım. Ekran kartımda 3090 da neredeyse aynı fan hızında 10 derece düşüş oldu. Allah razı olsun ondan.
Ben bu termali işlemciyede kullansam belki de oda düşüş yapacak kim bilir vatandan ne termali koydular işlemciye.

@GFYT
Hocam bunu da bakarı mısınız?

yakın tarihli güncellemeleri kaldırdım hocam, ama tabii bazıları kalkmıyor.
Eki Görüntüle 2182332

fazla bir şey de yüklü değil aslında, Windows 11 Pro'yu da sitesinden indirdik marix hocam la. Bütün dirverleri tektek yükletti fazla bir şey yükletmedi.
Eki Görüntüle 2182333

@GFYT
Hocam md dosyasını inceleyebildiniz en son attığımı.

GPU-Z kaldır. Core Temp uygulamasına ait hata kodu var, onu da kaldır.

DDU ile ekran kartı driverini kaldır, WHQL sürümü yükle.

Ağ sürücüne ait hata kodu var, güncelleyelim;

-Aslında GPU-Z yok fullmark programında var?
-Ddu ile temiz kurulum yapmıştım ozaman tekrar yapayım👍
-core temp kaldırayım👍
-bu ağ sürücüsüylede nedir çektiğim ozaman marix hocamda bi kaç kere söylemişti bu hatayı,önce kaldırıp pc yeni den başlatayım ?sonra tekrar yükleyeyi driveri?

Hocam bu bios son sürüm beta güncelleyeyimmi yoksa kararlı sürümü mü bekleyeyim?

Son düzenleme:
-Aslında GPU-Z yok fullmark programında var?
-DDU ile temiz kurulum yapmıştım o zaman tekrar yapayım👍
-Core Temp kaldırayım👍
-Bu ağ sürücüsüylede nedir çektiğim o zaman marix hocamda birkaç kere söylemişti bu hatayı, önce kaldırıp PC yeniden başlatayım? Sonra tekrar yükleyeyi driveri?

Hocam bu BIOS son sürüm beta güncelleyeyim mi yoksa kararlı sürümü mü bekleyeyim?

Beta sürüme geçmeyin.

Geri
Yukarı