31 bin TL'ye programlama için işlevsel laptop önerisi

Bütçe
31000

Burak DURU

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, fen bilimleri yüksek lisans öğrencisiyim, programlama işleriyle de uğraşıyorum, oyun çok oynamıyorum. İşlevsel özellikleri açısından ön plana çıkan laptop önerebilir misiniz? Apple, ASUS, HP veya diğer markalar olabilir, markası önemli değil. Teşekkür ederim şimdiden!

Hangi alanda çalışıyosun ona göre değişir oyun programlama diyorsan yüksek donanımlı bir sistem yararına olur, web falan ise tost bir sistemde bile yazarsın dert etme pek. Ama büyük ihtimal C ya da C++ :D gene yüklü sisteme gerek yok bu alandada.

Oyun çok oynamıyorsan kodun yanına Unreal Engine 5 veya Unity urp hdrp gibi şeylere ihtiyacın yoktur (galiba). Sadece programlama istiyorsan tost makinesi de olur arkadaşın dediği gibi.

Hangi alanda çalışıyosun ona göre değişir oyun programlama diyorsan yüksek donanımlı bir sistem yararına olur, web falan ise tost bir sistemde bile yazarsın dert etme pek. Ama büyük ihtimal C ya da C++ :D gene yüklü sisteme gerek yok bu alandada.
Veri Bilimi, Web Programlama, IDL ile bilimsel programlama gibi alanlarda uğraşıyorum. Ayrıca bahsetmeyi unuttum Photoshop ve render uygulamaları da kullanıyorum, işlemci ve grafik gücünün yüksek olması iyi olur. Teşekkürler.

Mac'ler oyun oynamayan bir öğrenci için büyük nimet ama benim nezdimde alınabilecek en düşük Mac 33K olmuş. O da bu: markalı Z1240009K kodlu ürünü Pozitif Teknoloji den hemen alın.
Mac alırım diyorsan dertlerin minimuma iniyor. Diğerlerine göre pili daha uzun gidiyor, çok daha uzun seneler kullanabiliyorsun, prize takmadan tam performans çalışabiliyor, daha iyi bir ekran, mikrofon, hoperlör, kamera, malzeme kalitesi gibi konforu arşa çıkaran şeylere sahip oluyorsun.

Veri bilimi, web programlama, ıdl ile bilimsel programlama gibi alanlarda uğraşıyorum. Ayrıca bahsetmeyi unuttum Photoshop ve render uygulamaları da kullanıyorum, işlemci ve grafik gücünün yüksek olması iyi olur. Teşekkürler.

Bütçen varsa arkadaşın dediği gibi MacBook almalısın.

Geri
Yukarı