3100₺ Kamera performansı iyi telefon önerisi

Kendime 3100TL bandında telefon almak istiyorum. Aklımda da başlıkta belirttiğim gibi Mi 9T, Redmi Note 9 Pro, Galaxy M31 ve glaxy A51 modelleri var. M31 ve A51'in kamera performansı bana göre çok yakın ve benzer ama Redmi Note 9'un kamera performansı gece ve düşük ışıkta hem Samsung hem de Mi 9T modellerinden daha kötü gibi geldi. Sizce kamere performansı anlamında düşük ışık ve gece hangisi daha iyi performans gösterir. Bana göre Mi 9T düşük diyafram açıklığı ile gece fotoğraflarında daha iyi performans gösteriyor gibi. Sizinde yorumlarınızı bekliyorum.

M31 vs A51 Kamera karşılaştırması:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Redmi Note 9 Pro vs Mi 9T Video performansı:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Kendime 3100TL bandında telefon almak istiyorum. Aklımda da başlıkta belirttiğim gibi Mi 9T, Redmi Note 9 Pro, Galaxy M31 ve glaxy A51 var. M31 ve A51'in kamera performansı bana göre çok yakın ve benzer ama Redmi Note 9'un kamera performansı gece ve düşük ışıkta hem Samsung hem de Mi 9T modellerinden daha kötü gibi geldi. Sizce kamere performansı anlamında düşük ışık ve gece hangisi daha iyi performans gösterir. Bana göre Mi 9T düşük diyafram açıklığı ile gece fotoğraflarında daha iyi performans gösteriyor gibi. Sizinde yorumlarınızı bekliyorum.
Benim tercihim GM 9 PRO.
Dxmoar.png

GM 9 PRO al kalan parayla sistemini geliştir.

@epic games kullanıcısı GM 9 Pro nun kamera performansı ne kadar iyi olsa da markadan dolayı almayı düşünmüyorum. Ayrıca DxOMark puanlarınında gerçeği yansıttığını düşünmüyorum.
@HyperWes 3100TL kadar bütçem var. Neden Redmi Note 9 Pro almak varken daha düşük modelini alayım ki ? Technopat incelemesinde Redmi Note 9 Pro için emin çıtak aynı fiyat bandında A51 in ve diğer rakip modellerin kamera performansının daha iyi bulduğunu söylemişti bu yüzden Redmi Note serisine biraz soğuk bakıyorum.

@WOODCUTTER Karşılaştırma videosunda Mi 9T diğer Xiaomi modellerinden daha sabit ve daha net görüntü kalitesi sunan video performansı göstermiş ? Şahsen video performansında bu fiyat segmentinde birçok android cihaz vasat ama illaki diğerlerinden daha iyi iş çıkaran model vardır. Sizin öneriniz nedir?
Xiaomi düşünüyorsanız Redmi Note 9 Pro'yu öneririm.
Dediğim gibi önceliğim kamera. Telefonda fazla oyun oynayan biri değilim. Xiaomi Redmi Note serisi rakiplerine göre özellikle düşük ışıkta daha kötü performans veriyor. O yüzden ya Mi 9T yada M31, A51 modelleri bana düşük ışıkta daha iyi gibi geliyor.

Telefon ihtiyacın var ise bir şey diyemem ama temel amacın fotoğraf çekimi ise DSLR fotoğraf makinelerine göz atmanı öneririm. Bu fiyat aralığında DSLR makineler ile yarışacak performans veren bir kamera olduğunu düşünmüyorum.

@WOODCUTTER Karşılaştırma videosunda Mi 9T diğer Xiaomi modellerinden daha sabit ve daha net görüntü kalitesi sunan video performansı göstermiş ? Şahsen video performansında bu fiyat segmentinde birçok android cihaz vasat ama illaki diğerlerinden daha iyi iş çıkaran model vardır. Sizin öneriniz nedir?
Diğer modelleri bilmiyorum ben kullandığıma bakarak konuşuyorum. Video konusunda odaklaması kötü, görüntü kalitesi çok iyi ışıkta iyi onun dışında kötü, video stabilizer yok zaten her türlü titreşim videoya yansıyor. Fotoğraf kalitesi iyi ama. Benim bir önerim yok sadece video konusunda hiç memnun olmadığım için yazıyorum, eski telefonum G4 video konusunda çok daha iyiydi yani.

Geri
Yukarı