3100 TL Noctua NH-D15 uyumlu kasa önerisi

Muhammed yldz

Centipat
Daha fazla  
Noctua NH-D15 işlemci soğutucu almak istiyorum ama kasama uymuyor. Sizlerden kaliteli, mATX uyumlu, CPU soğutucu boşluğu 170mm veya daha yüksek olan kasa önerileri bekliyorum, PSU olup olmaması fark etmez. Bu soğutucu bu kadar etmez, şu soğutucu şu kadar falan demezseniz iyi olur. Bütçem 3100TL.

Corsair 4000D Airflow alinabilir.

Antec D7 Flux alınabilir, üstüne bir de sıvı soğutucu takılabilir bence. Noctua NH-D15'in fiyatı 1.500 lira civarında, kasa ile birlikte 4.600TL bütçeniz varsa;

Böyle bir canavar olur.

Noctua NH-D15 yerine NH-U12A modelini öneririm. Performans farkı belki 1-2 derece olur ama uyumluluk açısından U12A çok daha başarılıdır. Üzerinde gelen A12x25 fanlar zaten piyasadaki en iyi standart boyut fanlar. D15'in kaba görüntüsüne nazaran U12A'nın daha derli toplu görünmesi de cabası.

Yakın zamanda D15 soğutucum önceki kasama (CoolerMaster MB511) sığmadığı için Lian Li Lancool III Mesh kasaya geçtim. İndirimde 3000TL'ye almıştım. Hava akışı anlamında şu an için memnunum. 10 fan destekleniyor olması, yan kapakların (iyi kablolamayla tabi) kolay açılıp kapanması, üst panelin sökülüp fanların ve işlemcinin kolay montajı gibi unsurlardan ötürü tavsiye edebilirim. Eğer daha ekonomik bir model bakıyorsan Fractal Design Meshify C'ye de bir göz atabilirsin.

Geri
Yukarı