312 virüsle antivirüs programlarının tespit oranı testi

Malwarebazaar 21-05-2024 virüsleri sonuçları 312 dosyadan.
  • Superantispyware 2, 5641025641% 8
  • Emisoft emergency kit 35, 2564102564% 110.
  • Norton 89, 4230769231% 279.
  • KVRT 90, 7051282051% 283.
  • Drweb 65, 3846153846% 204.
Xylentoptionalscanner (sadece ana dosyaları tarıyor bütün objeleri taramıyor) 46, 1538461538% 144 dosya tespit etti.

Bütün hepsi güncel veri tabanları ile tarandı.

Sonuç Kaspersky 1. Norton 2. drweb 3. 4. xylentoptionalscanner 5. emisoft 6. superantispyware.

Antivirüslerin 0, 35714285714%'i tespit ettiği örnekler üzerinden yapılmıştır.

Sonuç Kaspersky çok iyiydi ve Norton'da öyle fakat drweb biraz kötü sonuç verdi xylent açık kaynak olduğu için tamamen yine de çok iyi sonuç verdi ama kapalı kaynak olsa kötü derdim.

Emisoft bayağı kötü sonuç verdi.

Superantispyware felaket kötü sonuç verdi ve sadece 192 dosyayı taradı çünkü bazılarını taramıyordu otomatik olarak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İsterseniz karşılaştırma amaçlı Clamav'nin sadece resmi şeyleri içinde tespit edebilirim. Böylece ne kadar ilerlediğimizi görürüz.

Index of /malware-bazaar/daily buradan indirebilirsiniz.

Not: Bütün virüsler bir günlüktür.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birde bu kalan dosyaları (antivirüsün tespit edemediği dosyaları) gerçek zamanlı koruma aktifken virüsleri aç. Bakalım reaktif olarak tespit edebilecekler mi? Bunun da test sonucunu paylaşırsan tadından yenmez.

Ayrıca KSN’nin bu sitedeki dosyaları günlük olarak eklediğini düşünüyorum. Belki de eklemiyorlardır. Bilmiyorum.

Sonuçlar şaşırtmadı ama Emsisoft’tan bu kadar kötü yapmasını beklemezdim.

Sorun şu ki benim antivirüste gerçek zamanlı korumayı kaldırdım ama kısıtlı olarak ekleyebilirim isterseniz ve öyle test yaparız veya onu dahil etmeyeyim.
Kısıtlı koruma olacağı için tam performans göstermez program. Kaldırmanız daha iyi olur.

Sorun şu ki benim antivirüste gerçek zamanlı korumayı kaldırdım ama kısıtlı olarak ekleyebilirim isterseniz ve öyle test yaparız veya onu dahil etmeyeyim.
Gerek yok o zaman. Onun için farklı olarak konu açarsınız belki. Örneğin Kaspersky’da dosya tarayıcıyı kapatıp sadece sistem izleyici ile test yaparsınız. Ancak çok zaman alacaktır yapıp yapmamak size kalmış.

Geri
Yukarı