32”-40” 1080p TV mi 23-27” 1440p monitör mü?

bthncln

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.

Yakında PS5 konsol sahibi olacağım. Çeşit çeşit farklı tarzlarda oyunlar oynayacağım ancak kafamı kurcalayan bir durum var ki monitör mü TV mi sorunsalı.

TV seçmenin eksileri.
-50-60Hz
-1440p değil, 1080p olacak.
- Görüntü kalitesi monitör kadar güzel olmayacak.
-İleride PC toplarsam orada kullanamayacağım.

TV'nin artıları.
-Büyük ekran (32 veya 40)
-Dahili hoparlör (bazı monitörlerde yok)
-Android TV.

Monitörün eksileri.
-Ekran boyutu küçülecek açıkçası TV de monitör de olsa duvara hareketli bir askı aparatı ile monte etmeyi düşünüyorum.

Monitörün artıları.
-İleride PC toplarsam işime yarayacak.
-TV'ye kıyasla çok daha iyi görüntü.
-1440p
-Minimum 144 Hz olacak.

Bu eksi ve artılar bağlamında size ilgimi çeken yakın fiyatlı monitör ve TV linkleri atacağım. Yorumlarınız fikirlerinizi değerli şimdiden teşekkürler.

ViewSonic VX-2780-2K monitör 76xx TL.

AOC Q27G2S/EU Monitör 86xx TL.

Twisted Minds TM272QE 78xx TL.

Vestel 40FA9530 Full HD (FHD) TV 78xx TL.

TCL 32S5400AF Full HD (FHD) TV 70xx TL.

Vestel 32FA9510 Full HD (FHD) TV 66xx TL.

Merhaba arkadaşlar.

Yakında PS5 konsol sahibi olacağım. Çeşit çeşit farklı tarzlarda oyunlar oynayacağım ancak kafamı kurcalayan bir durum var ki monitör mü TV mi sorunsalı.

TV seçmenin eksileri.
-50-60Hz
-1440p değil, 1080p olacak.
- Görüntü kalitesi monitör kadar güzel olmayacak.
-İleride PC toplarsam orada kullanamayacağım.

TV'nin artıları.
-Büyük ekran (32 veya 40)
-Dahili hoparlör (bazı monitörlerde yok)
-Android TV.

Monitörün eksileri.
-Ekran boyutu küçülecek açıkçası TV de monitör de olsa duvara hareketli bir askı aparatı ile monte etmeyi düşünüyorum.

Monitörün artıları.
-İleride PC toplarsam işime yarayacak.
-TV'ye kıyasla çok daha iyi görüntü.
-1440p
-Minimum 144 Hz olacak.

Bu eksi ve artılar bağlamında size ilgimi çeken yakın fiyatlı monitör ve TV linkleri atacağım. Yorumlarınız fikirlerinizi değerli şimdiden teşekkürler.

ViewSonic VX-2780-2K monitör 76xx TL.

AOC Q27G2S/EU Monitör 86xx TL.

Twisted Minds TM272QE 78xx TL.

Vestel 40FA9530 Full HD (FHD) TV 78xx TL.

TCL 32S5400AF Full HD (FHD) TV 70xx TL.

Vestel 32FA9510 Full HD (FHD) TV 66xx TL.

Hz önemli değil dostum

Ne tarz oyunlar oynarsın genellikle?

Bfriday indirimlerinde bir hayli oyun çektim. Açıkçası oyun zevkim değişken ve bir konsol geçmişim yok. Bu konsolda oturacağını düşünüyorum. Farklı farklı CoD ve Assassin's Creed oyunları Witcher Cyberpunk fcea 24 Far Cry, RDR gibi değişik tarzda oyunlar aldım.

Dostum PS da FPS oyunu oynamayı düşünmüyorsun herhalde.
Üstteki mesajda yazdım aldığım oyunları açıkçası belli bir oyun tarzına yönelmiş olsam karar vermek zaten kolay olacaktı yine de hangisini önerirsiniz

Bfriday indirimlerinde bir hayli oyun çektim. Açıkçası oyun zevkim değişken ve bir konsol geçmişim yok. Bu konsolda oturacağını düşünüyorum. Farklı farklı CoD ve Assassin's Creed oyunları Witcher Cyberpunk fcea 24 Far Cry, RDR gibi değişik tarzda oyunlar aldım.

Üstteki mesajda yazdım aldığım oyunları açıkçası belli bir oyun tarzına yönelmiş olsam karar vermek zaten kolay olacaktı yine de hangisini önerirsiniz.

Hepsi hikayeli ve tekli oyunlar FPS yüksek olması pek önemli olmaz büyük bir ekranda daha zevkli oynamak şahsen tercihimdir yoksa PS almanın anlamı kalmaz PC'ye konsolu takarsan da oynayabilirsin TV öneririm hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı