Çözüldü 32 Bit İşletim Sistemi, Format Atmadan 64 Bit Yapılabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Fatih Erdemli

Hectopat
Merhaba.
Ben Windows 10 64 Bit yüklüyeceğime yanlışlıkla 32 Bit yükledim ve 4 GB olan RAM'ımı 2.99 GB görüyor. Tek çözümü format mı ve tek çözümü format ise format CD'im yok, bilgisayarcıya götürmem gerek o da boşuna para israfı. Acaba 32 Bit kullansam sakıncası olur mu? 1 GB RAM oyunlarda FPS'de çok fark eder mi? Çok yüksek oyunlar oynamıyorum zaten.
Sistemim:
  • i3 550 3.20 GHz
  • 4 GB RAM (kullanılabilir 2.99)
  • NVIDIA GT 420 ekran kartı 1 GB 128 Bit

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yapamazsınız. Bilgisayarcıya götürmenize gerek yok:) Rehber ile halledebilirsiniz sadece 8 GB USB bellek bulmanız yeterli.

Yapamazsınız. Bilgisayarcıya götürmenize gerek yok:) Rehber ile halledebilirsiniz sadece 8 GB USB bellek bulmanız yeterli.

Çözüm
Yanlış Bilgilendirme
Temiz kurulum dışında çözümü yok. En az 4 GB olan bir USB bellek ile yapabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Format için CD'ye gerek yok. USB bellek kullanarak da format atabilirsiniz. Format atmadan mümkün değil. FPS değerinizde değişiklik olmaz ancak drop alma ihtimaliniz artar.

En az 4 GB lazım yanlış bilgilendirmeyelim.

Artı -1 Eksi
Temiz kurulum dışında çözümü yok. En az 4 GB olan bir USB bellek ile yapabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Windows 10 kurulumu için en az 8 GB bellek öneriliyor. 4 GB bellek zaten tam 4 GB olmadığı için yeterli değil.

ISO kalıbı MSDN ise 4GB gayet de yeterlidir. Yalnız başka yerden indirilmişse "install.wim" dosyasının içinde kaç sürüm olduğuna, hatta aynı dosyanın ESD'ye dönüştürülüp dönüştürülmemiş olmasına göre bile değişir.

Maalesef. Microsoft'un sitesinde bulunan aracı indirerek flash diske veya DVD'ye 64 Bit işletim sistemi yükleyebilirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı