32 Bit sistemi 64 Bit'e Çıkarma

Fro

Kilopat
Normalde format işlerini kendim yaparım. Ama daha önce böyle bir şeyi denediğim söylenemez. Aklıma takılan bir soru oldu. 64 Bit için formatı atarken yine diğerleri gibi sadece C: Sürücüsüne atmak yeterli oluyor mu? Yani ben sistemi 64 Bit çıkarırken D: sürücümdeki dosyalarıda silip tamamen bilgisayarı temizlemem mi lazım yoksa sadece C: yeterli olur mu? D: sürücümde önemli resimler vs. olduğundan ona göre şimdi veya daha sonra yükselteceğim.
Şimdiden yanıtlarınız için teşekkür ederim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde format işlerini kendim yaparım. Ama daha önce böyle bir şeyi denediğim söylenemez. Aklıma takılan bir soru oldu. 64 Bit için formatı atarken yine diğerleri gibi sadece C: Sürücüsüne atmak yeterli oluyor mu? Yani ben sistemi 64 Bit çıkarırken D: sürücümdeki dosyalarıda silip tamamen bilgisayarı temizlemem mi lazım yoksa sadece C: yeterli olur mu? D: sürücümde önemli resimler vs. olduğundan ona göre şimdi veya daha sonra yükselteceğim.
Şimdiden yanıtlarınız için teşekkür ederim. :)
Ben temiz kurulum tavsiye ederim.

C diskini silin ve 64 bit Windows'unuzu bu diske yükleyin. D diskindeki kişisel verilerinize hiçbir şey olmaz zira ben bu şekilde birçok kez format atmışımdır ve herhangi bir sorun ile karşılaşmadım şimdiye dek. Bir ihtimal D diskinde kurulu olan programlarınızın bazıları sadece 32 bit destekliyorsa onlar kurulum sonrasında sorun çıkartabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı