32 bit ve 64 bit işletim sistemi farkları

system car

Hectopat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
oto müzik sistemleri
Arkadaşlar benim bilgisayarımda Windows 7 ultimate 32 bit işletim sistemi kurulu. 8 gb corsaır sogutuculu ram var. Bilgisayar bunu 3,25 olarak görüyor. Ben yanlış mı yapmışım? 64 bit işletim sistemi mi kurmam lazımdı ? Şimdi bu şekilde ben 8 gb ram'in sadece 3,25 gb'ınımı kullanabiliyorum ?
İşlemcim intel i5 4440 soket 3.1ghz, ekran kartım asus hd 7790 2gb 128 bit.

Bana göre Windows 7 professional 64-bit kullanmalısın. 8.1'in son zamanlarda şikayetçileri çoğaldı. Bu arada sistemin güçlü ve 64bit'i kaldırıyorsa kurmanı öneririm. Performansa katkıda bulunacağı doğrudur ve oyunlarda ya da grafiklerde çözünürlük sağlayacağı da aşikar.

Yardımlarınız için teşekkürederim. O zaman 64 bit işletim sistemi yükleteyim. Peki şuan kullandıgım programlar,ayarlar vs... Hepsi silbaştan mı olacak?

Evet malesef sil baştan olacak çünkü 32 bit işletim sistemini 64 bite yükseltemezsin sıfırdan kurulum gerekir. Ayrıca başkasına yükletmeyin. Kendiniz Windows 8.1 64 bit kurun. Forumda bununla ilgili bir sürü videolu anlatım var. Hiç de zor bir işlem değil.

32 bit mi yoksa 64 bit mi?
Casper-Nirvana-CPM-P860-4K15-15-5658.jpg

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı