32 Bit'ten 64 Bit işletim sistemine nasıl geçilir?

Sinancbn05

Decapat
Merhaba abilerim, kardeşlerim veya ablalarım nasil gidiyor? Bir sorum olacaktı. Benim PC 32 bit işlemci, 64 tabanlı ve ben bunu direkt 64 bit işletim sistemi olmasını istiyorum. Şimdi ben bunu servise götürsem desem abi bunu 64 bit olarak format atar mısın desem yapar mı? Ayrıca sizce kaç TL tutar? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden servise para veriyorsun ki kendin yapabilirken?

Gerekli bütün rehber ve araçlar burada mevcut:

Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum
Şimdi olay karışık,benim sistem kötü ekran karti,anakartı,işlemci vs yeniden dizicem yeni sistem:
Ryzen 3 1200 veya Intel i5 6600
GTX 1050 TI 4GB GDDR5
8GB RAM
ASUS anakart
bende bu kötü olan eski sistemle windows 10 64 bit yazdım internete ve kurmaya çalıştım vs. kuruldu windows 10 var ama işletim sisteminde hâlâ 32 bit işlemci,64 tabanlı yazıyordu ve aşırı kasıyordu pc dosyaları 10dk da açar ve googleye 10 dk da girer hale geldi ve bende dayanamayıp kasayı açtım ve tozunu falan aldım ardından hepsini geri taktım düzenli bir biçimde ardından pc açılmamaya başladı.Kasa çalışıyor fakat monitorde görüntü yok.Bende parçaları topladıktan sonra servise götürmeyi planlıyordum dediğim gibi googleye windows 10 64 bit yazdım ve işletim sisteminde 32 bit işlemci,64 tabanlı yazıyordu lütfen anlatırken bilmediğim kelimeler kullanıyorsunuz pek bilgim yok onlar hakkında onları küçük bi şekilde açıklayıp anlatırmısınız? Şimdiden ellerinize sağlık abi.

1- 3. parti sitelerden Windows indirmeyin. Microsoft zaten bir indirme linki sundu. Korsan Windows indirip neden başınızı derde sokasınız ki? (Korsan link sunan kişileri kastediyorum)

2- Şu anda kullandığınız sistemin özellikleri nedir?

Windows 10
Rufus

1- 3. parti sitelerden Windows indirmeyin. Microsoft zaten bir indirme linki sundu. Korsan Windows indirip neden başınızı derde sokasınız ki? (Korsan link sunan kişileri kastediyorum)

2- Şu anda kullandığınız sistemin özellikleri nedir?

Windows 10
Rufus
PC Açılmadığından bakamıyorum ama aklımda kalanları söyleyeyim
İşlemci:Intel i3 3000
4GB RAM
ve dandik bir gigabyte anakart pc eski biraz
ve birşey sorucam sahte yazılım derken? windowsun resmi sitesinden indiremiyormuyuz üstteki arkadaşların bahsettiği gibi

PC açılmadığından bakamıyorum ama aklımda kalanları söyleyeyim:

İşlemci: Intel Core i3 3000
4 GB RAM
Ve dandik bir Gigabyte anakart, PC eski biraz.

Ve bir şey soracağım, sahte yazılım derken? Windows'un resmi sitesinden indiremiyor muyuz üstteki arkadaşların bahsettiği gibi?

Windows'un resmi sitesinden indirin diyorum zaten :D 3. parti sitelerden (Korsan link paylaşan sitelerden) indirmeyin. Technopat'taki linklerin çoğu güvenlidir, sıkı kurallar ve denetimler linkleri güvenli yapmakta. @Recep Baltaş ve @YKTYN 'un verdiği linklerden de indirebilirsiniz.

Ayrıca sisteminize 64 bit kurmanız gerekmekte, çünkü işlemciniz 3. nesil Intel Core i3 ve 4 GB RAM'iniz var.

Format işlemini kendiniz sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. Aşağıdaki rehberlerden de yardım alabilirsiniz. Servise gönderip yüklü miktarda para ödemenize gerek yok. Yalnız kurulumdan sonra kesinlikle Driver Booster gibi programlar kullanmayın ve orijinal lisans kullanın. Çeşitli sitelerde çok uygun fiyatlara OEM lisans bulabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı