32 GB 3600MHz G.Skill Trident Z vs. 32 GB 3600MHz triden Z Neo

Aykan Alp

Hectopat
Daha fazla  
- Ryzen 9 5900X.
- Gigabyte Aorus GeForce RTX 3080 Xtreme 10G.
- ASUS ROG Crosshair VIII Hero X570 4800MHz veya ASUS ROG Crosshair VIII Formula X570 4800MHz veya ASUS ROG Crosshair VIII Dark Hero X570 4800MHz.
- G.Skill 32 GB (2x16 GB) Trident Z RGB 3600MHz CL16 veya G.Skill 32 GB (2x16 GB) Trident Z Neo RGB 3600MHz CL16.
- Samsung 1TB 970 EVO+ NVMe.
- Seagate 2TB Barracuda 128MB 7200RPM.
- Corsair Obsidian series 500D RGB SE Premium.
- Corsair HX1000 1000W 80+ Platinum.
- Corsair iCUE H150I RGB Pro XT 360mm.

2 Sorum olacak. Hangi RAM'i almalıyım? Ve anakartlardan hangisini almak daha mantıklıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart olarak Hero yeter ve artar aslında ama almışken en iyisini alayım diyorsanız Dark Hero alınabilir.

Ram olarak Trident Z Neo olur.

Bir de söylemeden duramam o HDD yerine bence bunu alın:

Anakart olarak Hero yeter ve artar aslında ama almışken en iyisini alayım diyorsanız Dark Hero alınabilir.

Yani almışken en iyisini almak istiyorum evet. O zaman dark + Trident Z Neo diyorsunuz dimi ?

Birde sizce diğer parçalar iyi dimi ? Sizi çok konuda gördüm ve çok bilgisiniz onun için sormak istiyorumda.
Biraz her şeyin en pahalısı sistemi gibi geldi bana. Ben G.Skill tercih ederdim. İkiside kaliteli firma gerçi. Fark eden bir şey olmayacaktır.
Herşeyin en pahalısını koysam 5950X + 3090 + X570 Aorus Xtreme falan koyardım :D .

Tamamdır teşekkürler ilgilendiğiniz için iyi günler.
@enonertetanem Hocam bu corsair sıvı soğutma yerine asus rog ryujın 360 alsam nasıl olur ?
Ryujin biraz daha iyi olması lazım ama değiştirmene gerek yok bence, çok büyük fark yok diye hatırlıyorum.

Bu arada istersen RAMleri bunlarla değiştirebilirsin:

Çoğu parça Corsair ekosistemi için olmuş olur. :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı