32 GB HDD'de Windows 20GB alan kullanıyor

Merhaba, keşke bilgi sahibi olmadan önce yorum yazmamayı öğrenebilsek, burada yorum yazanlara teşekkür ederim fakat lütfen emin olmadığınız yerlerde fikir belirtmeyiniz kardeşler.

Konuya gelecek olursak şuan 2004 sürüm Windows 10 kullanıyorum ve sistem sadece 5.5 gb yer kaplıyor.

Foldersize 4.9 sürüm ile ne ne kadar yer kaplıyor bir analiz yaptıktan sonra temizliğe başlayabilirsiniz

Bunun için öncelikle Dism++ uygulamasını Ayarlar/uzman kipinde çalıştırın, sağ altta tara/temizle ile en az 8 gb yer açabilirsiniz.

Hibersys hibernate'yi kapatın, sdd varsa özellikle kapatın, ram boyutuna göre 4-8 gb alan açılır.
Ayrılmış depolama açıksa kapatın, ayrıntısını araştırabilirsiniz bir cmd komutu ile kapanıyor, 7 gb alan açılır,

C:/windows/Softwaredisrubition klasörünü temizleyin, 500 mb-1 gb civarı alan açılır,

Temp ve %temp% klasörlerini temizleyin,

NTlite ile dil ve gereksiz font dosyalarını silebilirsiniz, 1 gb'den fazla aan açılır,

Ayrıca Office kurulumda kopyalanan bir klasör var MSCOFFİC benzeri isimle C:/ dizininde onu da silebilirsiniz. 800 mb olması gerekir,

Yine C:/ Dizininde Amd-Nvidia klasörü var onu da silebilirsiniz.

Azıcık performans kaybı ile diski komple sıkıştırabilirsiniz, bunun için C diskine sağ tıklayıp "Bu diski ve alt klasörleri sıkıştır" gibi bir ibare var onu işaretleyin, en az 3 gb yer açar.

Yönetici cmd'ye
Compact.exe / CompactOS:always
yazıp entere basın buradan da 2-3 gb alan kazanırsınız.

Son düzenleme:
Merhaba, keşke bilgi sahibi olmadan önce yorum yazmamayı öğrenebilsek, burada yorum yazanlara teşekkür ederim fakat lütfen emin olmadığınız yerlerde fikir belirtmeyiniz kardeşler.

Konuya gelecek olursak şu an 2004 sürüm Windows 10 kullanıyorum ve sistem sadece 5.5 GB yer kaplıyor.

Foldersize 4.9 sürüm ile ne ne kadar yer kaplıyor bir analiz yaptıktan sonra temizliğe başlayabilirsiniz.

Bunun için öncelikle DISM++ uygulamasını Ayarlar/uzman kipinde çalıştırın, sağ altta tara/temizle ile en az 8 GB yer açabilirsiniz.

Hibersys Hibernate'yi kapatın, SSD varsa özellikle kapatın, RAM boyutuna göre 4-8 GB alan açılır.
Ayrılmış depolama açıksa kapatın, ayrıntısını araştırabilirsiniz bir CMD komutu ile kapanıyor, 7 GB alan açılır,

C:/windows/Softwaredisrubition klasörünü temizleyin, 500 MB-1 GB civarı alan açılır,

Temp ve %temp% klasörlerini temizleyin,

NTLite ile dil ve gereksiz font dosyalarını silebilirsiniz, 1 GB'den fazla aan açılır,

Ayrıca Office kurulumda kopyalanan bir klasör var mscoffic benzeri isimle C:/ dizininde onu da silebilirsiniz. 800 MB olması gerekir,

Yine C:/ dizininde AMD-NVIDIA klasörü var onu da silebilirsiniz.

Azıcık performans kaybı ile diski komple sıkıştırabilirsiniz, bunun için C diskine sağ tıklayıp "bu diski ve alt klasörleri sıkıştır" gibi bir ibare var onu işaretleyin, en az 3 GB yer açar.

Yönetici CMD'ye.
Compact.exe / compactos: Always
Yazıp entere basın buradan da 2-3 GB alan kazanırsınız.

Hocam ben çok bilgi sahibi değilim bu işlere bir söyler misiniz bu benim PC'min performansını ya da yazılımında değişiklik yapar mı?
Hocam 32 GB çok az. Gidin XP kurun.

XP mi hangi devirdeyiz XP olmaz ben ondan canlı derse giremem.
Hocam Windows 8.1'e geçmenizi öneririm ya da harici bir disk ya da flash bellek almanızıda öneririm.

8.1 bana ne kadar yer kazandırır.

Arkadaşımız büyük ihtimalle 2. el PC almış. O yüzden 32 GB hafızası var.
Neyse Windows 7 Ultimate kurun en azından 10 GB yer kazandırır.

Geri
Yukarı