32 GB RAM 16 GB olarak görünüyor

baran2159

Femtopat
Daha fazla  
4 Tane RAM slotuna her biri 8 GB olacak şekilde RAM taktım. Toplamda 32 GB RAM görmesi gerekirken, bilgisayarın kendi özellikleri (1. resim) ve görev yöneticisinde (5. resim) 16 GB RAM gözüküyor. Fakat yüklediğimi diğer programlarda (2. 3. 4. resimler) 32 GB RAM görünüyor. Eksik ya da yanlış yaptığım bir şeyler mi var acaba? Anakartım ASUS Z170-K.

Not: BIOS güncellemesi yapıldı ve BIOS pili çıkartılıp tekrar takılmasına rağmen sorun çözülmedi.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    50,8 KB · Görüntüleme: 422
  • 2.png
    2.png
    36,9 KB · Görüntüleme: 277
  • 3.png
    3.png
    38,2 KB · Görüntüleme: 257
  • 4.png
    4.png
    15,7 KB · Görüntüleme: 231
  • 5.png
    5.png
    24 KB · Görüntüleme: 223
4 Tane RAM slotuna her biri 8 GB olacak şekilde RAM taktım. Toplamda 32 GB RAM görmesi gerekirken, bilgisayarın kendi özellikleri (1. resim) ve görev yöneticisinde (5. resim) 16 GB RAM gözüküyor. Fakat yüklediğimi diğer programlarda (2. 3. 4. resimler) 32 GB RAM görünüyor. Eksik ya da yanlış yaptığım bir şeyler mi var acaba? Anakartım ASUS Z170-K.

Not: BIOS güncellemesi yapıldı ve BIOS pili çıkartılıp tekrar takılmasına rağmen sorun çözülmedi.

RAM'inizin tam oturduğunu kontrol edin.

RAM modelleri hakkında bilgi vermemişsiniz, uyumsuz olabilir.

Bellek üst sınırı varsa kaldırın. Kısaca nasıl yapacağından bahsedeyim. Msconfig'de önyükleme satırına gelin. Altta gelişmiş seçeneklere basın, sağ üstte bellek üst limitinde tik varsa kaldırın. Ardından restart.

Geri
Yukarı