32 GB RAM gereksiz

sevgiicin

Hectopat
Performans izleyicisinden sürekli en ağır programları kullandım en zor renderler vs. fakat 8 GB RAM kullanımından fazla kullandıramadım. Sitress testleri de buna dahil. Üstelik RAM'lara O.C yapmama ragmen bir hız farkıda olmadı 16'dan 32'ye.

Ben yaşadığım bu durumu yazmak istedim. 16'dan 32 geçmek bana göre şu an için gereksiz 8 bile yeterli AMD APU kullanılmıyorsa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fazla RAM, fazla depolama, depolama cihazının yazma okuma hızının yüksekliği, yüksek çözünürlük her zaman iyidir. Kötü bir tarafı yoktur.
Hali hazırda artık birçok oyun star wars jedi, Metro Exodus vb. önerilen sistem gereksinimi olarak 16 GB RAM istiyor. Yakın bir zamanda artık yeni yeni grafik ve çözünürlük özellikleri değiştikçe, bir yıl sonra artık 32 GB RAM standart hale geelcektir. Zira dikkat ederseniz artık yeni çıkan anakartlar artık 64 - 128 GB RAM desteğiyle çıkıyor. Dolayısıyla 32 GB makul değil ya da gereksiz, demek uygun değil. Ancak ihtiyaçlarımızı 16 da karşılar diyebiliriz. Ya da ekonomik olarak 16'da kalınabilir. Ama 8 GB RAM artık internete girmek basit birkaç ofis işlemi dışında birçok işlem için ya da aynı anda yapılan çoklu işler için yeterli olmuyor.

Fazla RAM, fazla depolama, depolama cihazının yazma okuma hızının yüksekliği, yüksek çözünürlük her zaman iyidir. Kötü bir tarafı yoktur.
Hali hazırda artık birçok oyun star wars jedi, Metro Exodus vb. önerilen sistem gereksinimi olarak 16 GB RAM istiyor. Yakın bir zamanda artık yeni yeni grafik ve çözünürlük özellikleri değiştikçe, bir yıl sonra artık 32 GB RAM standart hale geelcektir. Zira dikkat ederseniz artık yeni çıkan anakartlar artık 64 - 128 GB RAM desteğiyle çıkıyor. Dolayısıyla 32 GB makul değil ya da gereksiz, demek uygun değil. Ancak ihtiyaçlarımızı 16 da karşılar diyebiliriz. Ya da ekonomik olarak 16'da kalınabilir. Ama 8 GB RAM artık internete girmek basit birkaç ofis işlemi dışında birçok işlem için ya da aynı anda yapılan çoklu işler için yeterli olmuyor.

8 GB RAM ağır oyunlar dışında LOL CS GO kitlesi için gayet yeterli.

Performans izleyicisinden sürekli en ağır programları kullandım en zor renderler vs. fakat 8 GB RAM kullanımından fazla kullandıramadım. Sitress testleri de buna dahil. Üstelik RAM'lara O.C yapmama ragmen bir hız farkıda olmadı 16'dan 32'ye.

Ben yaşadığım bu durumu yazmak istedim. 16'dan 32 geçmek bana göre şu an için gereksiz 8 bile yeterli AMD APU kullanılmıyorsa.

Bu değişebilir programdan programa uygulamadan uygulamaya. Mesela Chrome ile bol sekme açarsanız 32'de dolar 64'de dolar. Fakat başka tarayıcı da olmaz.

Örnek vermek gerekirse ansys gibi bir program da veya catia gibi bir program da RAM kullanımım sınırda geziyor. Bu sizin kullandığınız uygulamanın hangi donanımdan beslendiği ile alakalı.

Yeterli göreceli bir ifade. Bir ölçü değil. Oyunların minimum oynandığı ayarlar da var orta seviye ayarlarda da oynanıyor. Ultra hiçbir grafik ve video sınırının olmadığı ayarlar var. Ultra ayarlarda 8 GB ile yüksek performans yakalamak zor. Kimi için Yeterli'nin karşılığı orta düzeydir. Kimi için Ultra yeterlidir. O yüzden çok göreceli. Ama yine de ekonomi elverdiği kadar yüksek özelliklerde kalmak iyidir.

Şu an için bu iki oyunu oynuyorsan yeterlidir ama başka bir oyun oynamak istersen kesinlikle yetersizdir ve geleceğe dönük değildir.

Ben 2. el sistem aldım adam karıştırmış 16 GB RAM ile, 32 GB RAM çıktı :D.

Mis gibi kullanıyorum abi. Arkada oyun açık tarayıcıda bile gezinebiliyorum, 17 GB RAM kullanıyor sıfır sıkıntı.

"Niye oğlum manyak mısın sen?" Derseniz de bilmem bende çözemedim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı