32 GB RAM vs 2 adet 16 GB RAM yükseltmesi

Bütçe
5000 TL

gzmcbn

Centipat
Daha fazla  
Anakart
ASUS PRIME z390m-PLUS
İşlemci
INTEL CORE I7-9700K 3.60GHz
Merhaba,
Mevcut bilgisayarımın RAM'i 32 GB (8-8-16 GB) ve 64 GB'a yükseltmek istiyorum. 32 GB RAM mi almalıyım (32 GB oluyor mu bilmiyorum) yoksa 3 adet daha 16 GB mı almalıyım? Mimari görselleştirme üzerine çalışıyorum. 3DS Max programı ve corona render motoru kullanıyorum (minimum gereksinim 64 GB). Bir adet slot boş. Konuyla ilgili yardımcı olabilirseniz sevinirim.

3 adet 16 Gb. Ama ram uyumsuzluğuna dikkat etmeniz gerekir. En en en ideali elinizdekileri çıkartıp 4*16 paket halinde almanız. Eğer mümkün değilse aynı marka ve modelden bulmalısınız. Eğer ramlarin cipsetleri farklı olursa sıkıntı çıkma olasılığı yükselir.

3 adet 16 Gb. Ama ram uyumsuzluğuna dikkat etmeniz gerekir. En en en ideali elinizdekileri çıkartıp 4*16 paket halinde almanız. Eğer mümkün değilse aynı marka ve modelden bulmalısınız. Eğer ramlarin cipsetleri farklı olursa sıkıntı çıkma olasılığı yükselir.
Teşekkür ederim.

Kusura bakmayın bir şey daha sormak istiyorum bendeki 16 GB lık RAM "Corsair Vengeance LPX 16GB 1x16GB DDR4 3000Mhz CL16 Gaming Ram (Bellek) " 3 tane daha alacağım ancak 3000 Mhz den daha hızlı olan 4 tane alsam bilgisayarıma uyumlu olur mu? Ve kaç Mhz alabilirim? Çok fazla değişiklik olur mu hızda?

Rica ederim. Sistemdeki en düşük mhz'ye sahip ramlerin hızında çalışırlar. Yani en düşük 3000 ise 3200 aldınız diyelim, hepsi 3000'de çalışacaktır. Ama bundan daha önemlisi uyuşmazlık sorunu yaşayabilirsiniz çok büyük olasılıkla. Yeni alacağınız ramler farklı çipsete sahip olacaktır büyük ihtimal, bu da çözümü çok çok zor olan sorunlar yaratabilir. Ben olsam elimdeki 16Gb'yı satıp, 4 adet ( 4*16gb paket şeklinde satılan // ayrı ayrı satılan değil! ) yeni ve yüksek mhzli ram alırdım. 1 ram yüzünden sorunla karşılaşma riskine değmez.

Geri
Yukarı