16 GB RAM vs. 32 GB RAM

emres999

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi günler.
Sadece oyun oynayacağım render işlerinden anlamam etmem arada sırada Discord'da yayın açarım sadece o da tek tük.
Ben bilgisayarım RAM alacağım sistemde şu anda bulunanlar Ryzen 5 5600X Anakart ise MSI B450M Pro M.2 Max. Ekran kartı ise ASUS NVIDIA GTX 650

Böyle bir sisteme sadece oyun oynayacağım için 32 GB RAM mi almalıyım yoksa 16 mı? Eğer 16 alırsam tek mi 16 mı alayım yoksa 8x2 mi yapayım? İleride 32 GB'a yükseltmek gerekir mi?
Ayrıca yorumda RAM önerilerini belirtirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana kalırsa sadece oyun için 8x2 16 GB RAM yeterli olacaktır. Sonrasında ekran kartını satıp üstüne para koyup yeni ekran kartı almak daha iyi olacaktır gibi.

Arkadaşlar iyi günler.
Sadece oyun oynayacağım render işlerinden anlamam etmem arada sırada Discord'da yayın açarım sadece o da tek tük.
Ben bilgisayarım RAM alacağım sistemde şu anda bulunanlar Ryzen 5 5600X Anakart ise MSI B450M Pro M.2 Max. Ekran kartı ise ASUS NVIDIA GTX 650

Böyle bir sisteme sadece oyun oynayacağım için 32 GB RAM mi almalıyım yoksa 16 mı? Eğer 16 alırsam tek mi 16 mı alayım yoksa 8x2 mi yapayım? İleride 32 GB'a yükseltmek gerekir mi?
Öncelikle ekran kartı almalısınız bence.

Arkadaşlar iyi günler.

2X8 iyidir hocam, fazlasına pek gerek yok.

3x8'likte yapabilirsiniz çok tereddütte kaldıysanız. Ama 2x8 idare eder tabii ki MHz faktörü de önemli.

Son düzenleyen: Moderatör:
İleride belki 16 yetersiz kaldığında satar yenisini alırsın, şimdilik gerek yok. Ben de oyun oynayan biriyim o kadar şey açmama rağmen daha 14GB kullanımı geçemiştir.

Geri
Yukarı