32 GB RAM vs 48 GB RAM

Bütçe
2000

Ekrem1572

Centipat
Yer
Turkey Istanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
● Ekran Kartı: Power Color RTX 3070Tİ 8GB

■ İşlemci: AMD Ryzen 5 5500

● Anakart: MSI MAG B550 Tomahawk

■ Ram: Patriot Viper Steel RGB 32GB DDR 4 3733 Mhz O.C

● M2 Ssd: Samsung 980 Pro 512 GB

■ M2Ssd: Mld M300 1TB

●HDD: Seagate Baracuda 2 TB 7200 rmp

■ Sata Ssd: 128 GB WD Green

● Kasa: Corsair Spec Delta ARGB

■ Psu: Corsair 650 Watt
Meslek
Öğernci-Al sat Akvaryum Balık Üretimi.
Anakart
B550 MSİ MAG TOMAHAWK
İşlemci
Ryzen 5 5500
İyi akşamlar herkese elimde HyperX pradator 3200 MHz RAM'lar var 2x8 16 GB CL 16.
Bugün Amazon'dan 2x16 32 GB Patriot Viper Steel CL 16 3600 MHz RAM'lar aldım yurt dışından bayağı uyguna geldi.
Ben şimdi aynı CL değerine sahip bu RAM'leri beraber kullansam bir sıkıntı olur mu? Ve çift kanal yerine 4 kanalın 4'ünü de kullanmam daha mı iyi olur tavsiyelerinizi bekliyorum.
Ve ikisini aynı MHz de çalıştırabilir miyiz?

Ürün bu Amazon.com.tr

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi akşamlar herkese elimde HyperX pradator 3200 MHz RAM'lar var 2x8 16 GB CL 16.
Bugün Amazon'dan 2x16 32 GB Patriot Viper Steel CL 16 3600 MHz RAM'lar aldım yurt dışından bayağı uyguna geldi.
Ben şimdi aynı CL değerine sahip bu RAM'leri beraber kullansam bir sıkıntı olur mu? Ve çift kanal yerine 4 kanalın 4'ünü de kullanmam daha mı iyi olur tavsiyelerinizi bekliyorum.

Ürün bu Amazon.com.tr

Bu marka ve RAM nasıl acaba? Bende 32 GB geçmeyi düşünüyorum. Corsair Vengeance RGB düşünüyordum. Bundan bayağı pahalıya geliyor.

Ürün bu Amazon.com.tr
Eski RAM'leri kullanmanı önermem. Yeni RAM'lerle devam et. Farklı değerlerdeki RAM'ler ya stabiliteyi bozar ya da performans düşüşü yaşarsın değişik uygulama veya oyunlarda. Belki de bir şey olmaz hepsini kullanırsan. Kumar bu.

Ürün bu Amazon.com.tr
3200 MHz CL 16 hızında çalışacaklardır. (Düzeltme: @William Butcher'ın dediği gibi çip 3600 MHz Cl20 hızına sahip dolayısıyla 3200MHZ CL16 verme ihtimali çok düşük). 4 kanal olarak değil çift kanal olarak kullanıcaksınız, eğer 48 GB RAM gerektiren bir kullanım alanınız varsa yapabilirsiniz fakat onun dışında kontrolcüye fazla yük bindirmekten başka bir işe yaramaz.

Son düzenleme:
3200 MHz CL 16 hızında çalışacaklardır. 4 kanal olarak değil çift kanal olarak kullanıcaksınız, eğer 48 GB RAM gerektiren bir kullanım alanınız varsa yapabilirsiniz fakat onun dışında kontrolcüye fazla yük bindirmekten başka pek bir işe yaramaz.

3600 MHz CL20'de çalışan bir çip muhtemelen 3200 MHz CL16 yapamaz.

@William Butcher @ThatsWicked @Teacher80 @Utku92 teşekkürler yanıtladığınız için 48 GB olarak deneyeceğim denemekten zarar gelmez diye düşünüyorum bir sıkıntı olursa 32 olarak devam ederim.

O CL değerini düşürmeye çalışın, özellikle Ryzen için berbat bir değer. RAM'ler geldiğinde bu program ile bakıp fotoğrafını atarsanız yardımcı olurum.

Geri
Yukarı