32 GB RAM yükseltmesi mantıklı mı?

Arda.66

Hectopat
Daha fazla  
Mevcut 16 GB RAM kullanıyorum. Ekran kartını değiştireceğim. RAM'i 32 GB yapmak istiyorum. Anakartım Gigabyte H410M S2H. Dual channel kullanmak için elimdeki 2 tane 8'lik RAM'i satıp 2 tane 16'lık almak istiyorum. Mantıklı mıdır? (bilgisayar hızlansın biraz daha rahat etsin yeter.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Artık oyuncu bilgisayarlarında yavaş yavaş 32 GB standart haline gelmeye başladı bazı oyunlar 16 GB RAM kullanımını aşmaya başladı. Mantıklı bir yükseltme olur ancak öyle aman aman bir hızlanma hissetmessiniz.

Mevcut 16 GB RAM kullanıyorum. Ekran kartını değiştireceğim. RAM'i 32 GB yapmak istiyorum. Anakartım Gigabyte H410M S2H. Dual channel kullanmak için elimdeki 2 tane 8'lik RAM'i satıp 2 tane 16'lık almak istiyorum. Mantıklı mıdır? (bilgisayar hızlansın biraz daha rahat etsin yeter.)

Çok ağır oyunlar oynamıyorsanız veya render tarzı şeyler yapmıyorsanız gerek yok ben 32 GB yaptım bilgisayar rahatladı 16 da yetiyordu ama oynadığım oyunlar fazla RAM kullanıyor ve bazı uygulamalar dediğime göre adım atabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı