32 GB SD kart önerisi

Bütçe
100-150
Açıkcası çok bir bilgi sahibi değilim akıllı telefonlara karşı olduğum için ama günümüzde uygulamalar ciddi yer kaplıyorlar ( en azından bilgisayar tarafı için bunu söyleyebilirim). Daha geçen gün dedem geldi bunun hafızası çok çabuk doldu diye. Biraz kurcaladım video ve fotoğraflara çok alan gitmiş. Benim kullandığım zamanlarda çoğu arkadaşım telefonlarını rootluyordu telefonla birlikte gelen çer çöp uygulamalardan kurtulmak için. Eğer garantisi bittiyse denenebilir.

Fotoğrafları drive attım o derece o hocam.Garantisi bitti de 3 sorun var
1-işi bilmiyorum(işi bilmeyen kesinlikle yapmasın diye okudum)
2-İşi bilen yapsa bile bir sürü güvenlik sorunu var. Kredi kartları vs. İnternet bankacılığını çok aktif kullanan biriyim. Bu riski alamam babam keser :d .
3- Root da başarısız olursam çöp oluyor diye biliyorum. O zaman ben biterim. Yeni telefon alacak para yok :d.

Bütçe arttırabilirsen.

Uygulamalar SD Karta yüklenemez maalesef. Sadece bazı uygulamalar SD Kart desteği sunar o da ek indirmeler içindir (Youtube Premium Videoları, Netflix İndirmeleri, Telegram dosyaları gibi)
Onun dışında bazı telefon modelleri uygulamaları sd karta yükleme özelliği sunuyor ancak bu telefonu çok yavaşlatıyor diye biliyorum.

Uygulamalar SD Karta yüklenemez maalesef. Sadece bazı uygulamalar SD Kart desteği sunar o da ek indirmeler içindir (Youtube Premium Videoları, Netflix İndirmeleri, Telegram dosyaları gibi)
Onun dışında bazı telefon modelleri uygulamaları sd karta yükleme özelliği sunuyor ancak bu telefonu çok yavaşlatıyor diye biliyorum.
Hocam apk için aynısı geçerlidir diyebilir miyiz?

Hocam apk için aynısı geçerlidir diyebilir miyiz?
Apk, uygulama paketi demektir. Bilgisayardaki Rar gibi düşünün. Onu kurunca uygulamaya dönüşür. Sonra Apk kalır ve yer boşaltmak için Apk'yi silmek gerekir. Yani kısaca Apk'yı sd karta yükleyebilirsiniz ancak apk'yı kurmak istediğinizde dahili depolamaya kurulacaktır.

APK, uygulama paketi demektir. Bilgisayardaki RAR gibi düşünün. Onu kurunca uygulamaya dönüşür. Sonra APK kalır ve yer boşaltmak için APK'yi silmek gerekir. Yani kısaca APK'yı SD karta yükleyebilirsiniz ancak APK'yı kurmak istediğinizde dahili depolamaya kurulacaktır.

Anladım hocam çok sağ olun :).
Siparişi verdim bakalım ne kadar derman olacak :D.

Geri
Yukarı