32 GB ve 3600MHz RAM oyunlarda FPS artışı sağlar mı?

@GFYT
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu attığın videodaki frekans hızları bir değil.

Tamam hocam, haklısınız fakat ilk yaptığınız yoruma katılmıyorum.

Tamam hocam, haklısınız fakat ilk yaptığınız yoruma katılmıyorum.
Yorumu biraz düzelttim gözle görülür derecede etki etmez frekans hızları ve sistem bileşenleri birebir aynı ise, abartıldığı kadar etkisi yok. Hiç etki etmez demek doğru olmaz, nitekim sonradan ben de değiştirdim doğru bir yorum olmazdı bu. Mesela dual channel özelliği de kağıt üzerinde iddaa ettiği gibi 2 kat performans sunmuyor.

Yorumu biraz düzelttim gözle görülür derecede etki etmez frekans hızları ve sistem bileşenleri birebir aynı ise, abartıldığı kadar etkisi yok. Hiç etki etmez demek doğru olmaz, nitekim sonradan bende değiştirdim doğru bir yorum olmazdı bu. Mesela Dual Channel özelliği de kağıt üzerinde iddia ettiği gibi 2 kat performans sunmuyor.

APU sistemler de gözle görülür bir artış var. Fakat diğer sistemler de dediğiniz gibi o kadar bir artış yaşanmıyor.

Quad channel gereksiz, dual channel daha uygun olacaktır. 16GB RAM yeterli kısacası. 8 ile 16 arasındaki FPS farklarını, 16 ile 32 arasında kesinlikle göremezsiniz. İşlemci, RAM vb. donanımlar ne kadar önemli olsa da son sözü ekran kartı söyler. Bu işlemle 10 FPS bile artsa, bir model üst ekran kartına geçmek çok daha FPS getirecektir. Yatırımı her zaman ekran kartına yapınız, diğer bileşenler günümüzün gereksinimlerini karşılasın yeter.

Geri
Yukarı