32 Mbps internette oyunlarda anlık ping artışı oluyor

AlPeReNkra

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle iyi sosyaller. Yaklaşık 2 haftadır LoL'de ani ping artışlarıyla karşılaşıyorum. Oyuna girmeden Speedtest yapıyorum pingde bir sorun yok ancak oyuna giriyorum hemen saniyelik donmalara neden olan ani ping yükselmesi yaşanıyor. Normalde 10 12 olan ping 5-10 saniyede bir bazen daha sık 100 daha sonra 200 pinglere yükseliyor anlık şekilde ve ekran saniyelik donuyor her seferinde. Kablosuz Wi-Fi kullanıyorum. Ancak önceden böyle bir sorun yoktu birden çıktı. Alakası var mı bilmem ama en son bilgisayarın driverları çakışıyor falan diye Windows 10'a format atılıp Windows 7 kurdurmuştum. O da 2 hafta önce falan. İnternet sağlayıcımla da (Türk Telekom) görüştüm ancak kablolu kullanın demekten başka bir şey yapmadılar. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• 14297582044[1].png
    14297582044[1].png
    46,2 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleyen: Moderatör:
Konu ile ilgili çok bilgim yok bende de bu oluyor Valorant'ta bir şey soracağım siz ADSL mi kullanıyorsunuz VDSL mi fiber mi?

Konu ile ilgili çok bilgim yok bende de bu oluyor Valorant'ta bir şey soracağım siz ADSL mi kullanıyorsunuz VDSL mi fiber mi?
1 ay önce fiber modem takıldı eve fiber yani.

8 mbps upload 32 mbps download'a denk değil. Ethernet bağlantısıyla tekrar deneyin.
Maalesef ethernet bağlantısı kullanamıyorum çünkü bilgisayar modeme uzak. Başka bi çözümü yok mu çünkü her zaman kablosuzdu ancak önceden böyle bir sorun yoktu.

Yeni konular

Geri
Yukarı