320 GB disk 298 GB oldu

SlovtHjerte

Yoctopat
Daha fazla  
Windows 10 yüklemek için ISO dosyası indirdim. Daha sonra flash belleğim olmadığı için kullandığım 320 GB'lık HDD diskimden MiniTool Partition Wizard ile 10 GB ayırdım ve format işlemini gerçekleştirdim. Format sonrası yine MiniTool Partition Wizard ile ayırdığım 10 GB'lık bölümü HDD ile birleştirdim ancak 320 GB olan diskim 298 GB'a düştü. Bunun sebebi nedir? Çözümü var mı?

Windows 10 yüklemek için ISO dosyası indirdim. Daha sonra flash belleğim olmadığı için kullandığım 320 GB'lık HDD diskimden minitool Partition wizard ile 10 GB ayırdım ve format işlemini gerçekleştirdim. Format sonrası yine minitool Partition wizard ile ayırdığım 10 GB'lık bölümü HDD ile birleştirdim ancak 320 GB olan diskim 298 GB'a düştü. Bunun sebebi nedir? Çözümü var mı?

Hocam Windows'u ona yüklediyseniz normal.

Selam. Diskiniz aslında çok büyük ihtimal söylediğiniz gibi 320GB, ancak siz alırken 320 GiB şeklinde alıyorsunuz, ancak Windows bunu size GB olarak gösteriyor. Değerler gayet normal. 1 GB = 1.074GiB olduğundan dolayı aslında disk kapasiteniz doğru yani => 298 X 1.074 = 320.052 çıkar. İyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı