3200 MHz CL16 RAM'i 3000 MHz CL15 yapmak

Makaleler
2
Yer
Arabalı yatağının bulunduğu oda
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Anakartım 2933 MHz desteklediği için 3200 MHz CL16 olan RAM'lerimi 3000 MHz CL15 yapmak istiyorum. Mümkün müdür?

Sistemim: i7 10700F/Palit RTX 3070 GamingPro/MSI B460M PRO/Crucial Ballistix 16 GB (2x8) 3200MHz DDR4 CL16/Crucial P2 500GB SSD/Cougar STX-700 700W 80+ PSU/DarkFlash twıster ARGB 120mm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, zaten 2933 olarak çalışabilir. CL değeri de buna göre değişir. Muhtemelen 15 olarak çalışır. CPU-Z ile kontrol edebilirsiniz. Memory sekmesini kontrol edebilirsiniz.

Hocam, zaten 2933 olarak çalışabilir. CL değeri de buna göre değişir. Muhtemelen 15 olarak çalışır. CPU-Z ile kontrol edebilirsiniz. Memory sekmesini kontrol edebilirsiniz.
Yok hocam CL16 değerinde çalışıyor. CL15 yapabilir miyim?
Bios üzerinden yapabilmen gerek fakat bence uğraşmana değmez. Zaten şuan 2933 MHz olarak çalışıyorlardır.
Amacım CL15 olarak çalışması.

Hocam, olsa olurdu. Başka türlü nasıl ayarlanır bilmiyorum. Daha önce hiç rastlamadım. CPU-Z üzerinden SPD sekmesine bakın. JEDEC değerlerinde gözüküyor mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fark yok diyebilirim FPS açısından. Ancak 1 CL değeri düşürmek size 1 milisaniye bile kazandırmaz gibi geliyor görüntünün yansıtılması açısından.

Hocam, olsa olurdu. Başka türlü nasıl ayarlanır bilmiyorum. Daha önce hiç rastlamadım. CPU-Z üzerinden SPD sekmesine bakın. JEDEC değerlerinde gözüküyor mu?
ge.png

Bu şekilde hocam.

Anladım hocam. CL 15 olarak çalışamıyor. Hatta voltaj düşerse, performans olarak daha da düşüyor. Bence, fazla uğraşmayın. Bu şekilde kullanın. Zaten kaybınız olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı